ennen kuin häviätte loputkin rahanne,
sijoituksenne arvo rapistuu jatkuvasti
ja menetätte tuntuvia summia, ellette
toimi pian. Mikään pankkihan tästä ei
pidä meteliä, samahan se heille on,
menetättekö te rahanne vaiko ette?
sijoituksenne arvo rapistuu jatkuvasti
ja menetätte tuntuvia summia, ellette
toimi pian. Mikään pankkihan tästä ei
pidä meteliä, samahan se heille on,
menetättekö te rahanne vaiko ette?
Vastaukset 10
Vanhimmat
hoetaan, ettei tässä mitään hätää ole ja, että euro on vahva valuutta
ja pohjolan pankit ovat vahvimpia euroopassa.
Hah, uskokoon ken haluaa :D
RAUHASSA RAHANNE, IDIOOTIT!
Suomessa on 2 miljoonaa köyhyysrajaa hipovaa syrjäytettyä, joista se miljoona on jo täysin köyhyysrajan alapuolella, suurtyöttömyys, vanhukset, lapset ja nuoret hoitamatta. Pahoinvointi lisääntyy.
Se rikkaitten lääke, harvojen vallan resepti, jota sinä mainostat, ei toimi enää, ellet itse kuulu siihen prosenttiin maailman ihmisistä, jotka omistavat käytännössä kaiken.
Rahan vallan kaataminen on kansojen pelastus ja se tapahtuu vain työväestön aktivoitumisen ja Vasemmiston kautta.
Ostakaa rahoillanne vaikka karkkia, sillä ihmiskunta luopuu tällä menolla rahasta eli
tulee sielunlaissa hyväksi ja viisaaksi.
2013 kesällä sijoittajat häviää...ja se on hyvä asia. Näin Katainen on päättäny.
Mitähän myös miehisen tajunnan omistava Jyrki-boy alkaa puuhastella ensi vuonna,
kun koko planeetan jengi luopuu rahasta ja pahasta? Minulla olisi tarjota hänelle hyvä
duuni pas kakuskina.
Mitä tuolla rahalla tekee enää maanantaina?
Euroa saksitaan jo ja maanantaiaamuna on oravannahat arvossaan.
Väitän, että oravannahan ja saksien vaihtoarvo on sielunlaissa sama. Ei siihen rahaa tarvita.
Jako köyhiin ja rikkaisiin on sitä luokkaa, että rahoinesi selviät, jos olet veropakolais-suursijoittaja, mutta kaikki siitä alaspäin, tavallinen keskiluokka on se joka menettää kaikki sijoituksensa, kuten Kreikassa ja Espanjassa on jo käynyt.
Siellä katuvat, etteivät suhtautuneet äärioikeiston markkinaliberaaleihin kriittisemmin, kun vielä olisi ollut mahdollista, mutta Suomessa näyttää vielä Petosjytkyt ja Bilderbergit menevän läpi, perustuslaki on päättäjille vessapaperia, mutta me vain haemme vikaa itsestämme.
Äärioikeiston juoksupojat- ja tytöt, Soini=Wahlroos=Sasi=Katainen=Niinistö=Urpilainen=Apunen jne menisivät talousrikostutkintaan ja virka-asemien väärinkäytössyytteisiin, että heilahtaisi, jos minä olisin talousrikostutkija, mutta kun en ole, tyydyn kommentoimaan keskustelupalstalla.