Suojaa silmät hyvin naisen venuksen

osuessa silmiisi

"Helsingin yliopistollisen keskussairaalan Silmätautien klinikalta muistutetaan, että ilmiötä seuraavien tulee suojata silmänsä hyvin. Suojainten täytyy estää ultraviolettivalon ja kirkkaan näkyvän valon lisäksi myös infrapunaisen lämpösäteilyn pääsy silmään".

http://www.verkkouutiset.fi/index.php/kotimaa/29-kotimaa-stt/102568-suojaa-silmat-hyvin-venuksen-ylikululta

Mies keskiviikon vastaisena yönä tapahtuu luonnonilmiö, joka seuraavan kerran esiintyy vasta sadan vuoden kuluttua.

1

<50

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Pisuvakoon kieltä

      Lähietäisyydeltä mies ottaa venukseen aina tuntumaa kielellänsä eikä silmillä.

      Mikähän ihme vietti tuokin on, että toisen kusvakoa tekee mieli sivistyneen miehen nuolla? Mutta minkäs sitä vieteillensä mies mahtaa, muuta kun antaa mennä ja naatiskelee.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Stefu LOISTAVAA!

      Ilmeisesti joku vedonlyönti tms, selvinpäin-elämästä👍👍👍 ilmankos ei ole Sofiaa näkynyt. Miten tän parin nyt käy, kun viimi ei maksettuna enää virta
      Kotimaiset julkkisjuorut
      134
      1967
    2. Msisa on eronnut

      Mies ei kestänyt jatkuvia syrjähyppyjä eikä totuutta Turun yöstä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      29
      959
    3. Missä sinuun mies voisi

      näin pääsiäisenä vahingossa törmätä? Ei ilmeisesti missään?
      Ikävä
      69
      866
    4. Venäläisiä keksintöjä?

      Kun tässä nyt yritän miettiä venäläisiä keksintöjä, niin ei äkkiseltään tule oikein yhtään mieleen. Onko niitä edes?
      Maailman menoa
      260
      740
    5. Tiedän että on aika luovuttaa

      En vaan osaa. Liian kauan toivonut jotain, mikä ei koskaan tule toteutumaan. Olo ei ole mitenkään hyvä, mutta itken vähemmän kuin silloin kun sinuun r
      Ikävä
      65
      726
    6. Raviskalla tappo?

      Huhuja liikkuu et raviskalla ois joku laitettu kylymäksi?
      Oulainen
      10
      709
    7. Katumuksesta

      Pitkäperjantaina eräässä seurueessa puhuttiin katumisesta ja mitä itse kukin katuu. Yleisintä tuntui olevan pahasti sanominen jollekin läheiselle ja t
      Sinkut
      132
      680
    8. Sun mies on mun

      Sinun mies on yksin minun ja sinä et voi sille mitään.
      Ikävä
      79
      665
    9. Et arvaa nainen, miten ikävä mulla on sinua.

      Sinua ei voi unohtaa. Pusu sulle musulle!
      Ikävä
      26
      659
    10. Sisällissota kiihtyy Ruotsissa

      KaupunkiTaistelut koraanin puolesta kiihtyneet Linköpingissä ja Malmössä. Ruotsin poliisi joutunut vetäytymään suojiin. Päätän raporttini Ruotsista.
      Maailman menoa
      205
      652
    Aihe