Saarioinen tulisitko "ikkunaan " täällä

:)

"huutaa " mä :) God dag siis hyvää päivää joka ei ole ollut sään suhteen mikään hyvä kohta kolmeen kuukauteen ja säämiehet /naiset puhuvat humpuukia että sää olisi normaali vuodenaikaan nähden. EI OLE. mutta se asia onkin tämä että tarkasti mietittynä tulin siihen tulokseen että pidän itselleni kesäkauden avajaiset sekä päättäjäiset samalla kertaa koska :) sää olosuhteetkin on kuin "luotu " sitä varten ja nyt minulla om riisi..Kyllä riisi koska en ole nähnyt missään sellaisia makkaran syöntiin tarkoitettuja käsineitä tai lapasia.

Eilenkin ilman lapsia kun käväisin pihalla niin heti piti tulla takaisin koska siellä ei voi ilman sormikkaita syödä makkaraa. Ajattelin ensin että laitanko nuo kullan väriset pyöräilyhanskat jossa on "timantteja " mutta totesin että koska ne on vain sitä varten ostettu että mahdolisiman moni tulisi kateeliseksi :) niin teenkin siten että EN..ja koska sattui niin harmillisesti TAAS että kun yritin mennä s-marketin makkarrahylylle niin edessä oli herrasväeksi pukeutunutta asiakasta ja kun heidän kuulossaan oli jotain vikaa vaikka sanoin sivistyneellä äänenpainolla exkyysmii..eikä kukaan vastannut niin makkarat jäi ostamatta koska kun kerran sanon EN rahvanomaisesti mörähdelleen vaan ja visst niin se pitää ymmärtää.vähemälläkin.


:) ainiin se asia No nyt minun täytyy nostataa taas tätä suomen kansantaloutta ja ostaa ne teidän uutuudet sekä lisäksi viellä sellaiset lapaset joilla kehtaa syödä ulkona ja se riittää että itse tiedän minkälaisilla lapasilla kehtaan omissa avajaisissa /päättäjäisissä skruudaa...."miska " varmaan kerron opettajalle että yrität naurtaa minua , minä EN lähde hänen kanssaan matoja etsimään :)

0

58

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

        Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
        Maailman menoa
        79
        4578
      2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

        Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
        Maailman menoa
        109
        3813
      3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

        Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
        Maailman menoa
        160
        3566
      4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

        Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
        Maailman menoa
        51
        2030
      5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

        Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
        Maailman menoa
        71
        1928
      6. Mitä on tullut

        Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
        Haapavesi
        89
        1259
      7. Harmi nainen kun

        olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
        Ikävä
        128
        1088
      8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

        Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
        Vantaa
        138
        1024
      9. Minne pyydän sut?

        Jotta saan nähdä 🤨
        Ikävä
        57
        953
      10. Mikä homma?

        https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
        Saarijärvi
        27
        872
      Aihe