Salaperäistä touhua !
http://paranormaaliblogi.net/index.php/2012/06/01/bilderberg-2012-mukana-jutta-urpilainen/
-
En voi enää äänestää SDP.tä kun en tiedä mitä johto puuhailee näissä SALASEUROISSA!?
Parasta äänestää Kokoomusta, he ovat suoraselkäisiä,
eikä Saulikaan luuhaa ihme salaseuroissa vaikka häntä on yritetty niistä syyttää!
http://paranormaaliblogi.net/index.php/2012/06/01/bilderberg-2012-mukana-jutta-urpilainen/
-
En voi enää äänestää SDP.tä kun en tiedä mitä johto puuhailee näissä SALASEUROISSA!?
Parasta äänestää Kokoomusta, he ovat suoraselkäisiä,
eikä Saulikaan luuhaa ihme salaseuroissa vaikka häntä on yritetty niistä syyttää!
Vastaukset 9
Vanhimmat
Älä sössötä ! Katainen ja Sauli ovat myös olleet Bilderberin pippaloissa joten turha sitä on Kokareen Sossua soimata !
Sauli ei ole ollut salaseuroissa, eikä katainen!
Punikit juonii venäläisten kanssa, jotta saisivat Suomen liitettyä Äiti-Venäjään!!
Katainen on ollut Bilderberg-kokouksissa ollessaan valtionvarainministerinä. Demareita äänestän, mutta siinä asiassa on iso JOS; jos Urpilainen sorvaa hyväksyttävän selityksen tähän ristiriitaan: Urpilainen ja Katainen selittelivät, että "saakait sitä ihminen yksityishenkilönä osallistua mihin kokoukseen haluaa" niin saa, mutta Urpilainenkin on osaanottajalistalla Suomen valtionvarainministerinä ja valtio maksaa hänen matkansa.Selitystä vaaditaan siitä, miten tässä tapauksessa se "yksityishenkilö" toteutuu.
Ja vielä jatkan tähän: jos kunnon selitystä ei tule, saattaa hyvinkin demareiden suosion kasvu tyssätä tähän. Liian hyviä heittokiviä oppositiolle.
Kun asiasta on tullut näin julkinen ja kansan rahoilla matkustetaan niin pitäisi myös antaa julkinen, totuudellinen selonteko, mitä kokouksessa käsiteltiin ja mitä hyötyä
suomalaisille siitä oli.
Se on verissä punikeilla tuo kansan rahojen tuhlaaminen, kun ajattelee miten sikamaisesti halonen tuhlasi!
Katainen kävi myös Bilderberg- kokouksessa eikä ole punikki. Nyt ei ole siitä kyse.
...ONHAN SOSSUILLA KOKEMUSTA TUOSTA ...DDR-STASI YHTEYKSISTÄ!
HALOSKAHAN SIELLÄ VAKOOJANA OLI AIKANSA....KYLLÄ KANSA AISTII, KUN SOSDEM-PÖLJÄT KUSAHTAA TEKOSISTAAN
Punikit ne kansan verta juo...kalliit huvimatkat itsellensä suo.
http://farm8.staticflickr.com/7071/7337444714_473b237d43.jpg
-