Miten voi olla mahdollista et kirjoitin nettiin ihme et suomessa ei ole tapahtunnut.Kirjoitus oli edellisenä viikonloppuna.Tiedän kuinka huono vointista porukkaa suomen nuorissa on.Nyt jos koskaan on aika tehdä nopeita päätöksiä.En tunne tätä eeroa enkä tiedä siitä mitään.Arvasin niinkuin aina minulle käy.Kun menisin aina ohjauksen mukaan kertoisin mitä tapahtuu.En ole sekopää vaan jostain syystä minua ohjataan ylhäältä.Tällä tavalla olen saannut töitä.Menin yhteen firmaan ostokselle kun minulle kuiskattiin kysy töitä niin kysyin ja sain töitä.Liikun vaiston varassa paljon.Miksi minua ohjataan sitä en tiedä.MONIA MUITA JUTTUJA MYÖS ON MUTTA EN VOI KERTOA MUUTEN SAAN SYYTTEEN.En voi mitään kun tiedän kaikki etukäteen.Tuntuu varman et olen sekaisin mutta näin ei ole.Missä ammatissa tästä olisi hyötyä.
KIRJOITIN NETTIIN ILMAN TIETOA
ennustaja tietäjä
4172
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Ehkä poliisissa jossain muotoa. Kulkisit sen kristallipallos kanssa ja ennustaisit kaikki suuronnettomuudet, murhat , tapot ym. Poliisi olisi jo varuillaan ja pystyisi estämään moiset tapahtumat.
Nykyään tuollaiset "ennustajat" kulkevat vapaana, korkeintaan avohoitoa saavat. Ennen oli toisin, "ennustajat" pidettiin suljetuilla osastoilla.
En ole mikään ennustaja enkä kuuluu suljetulle osastolle.Et ymmärtännyt koko juttua en ole mikään hullu enkä sekopää.En voi mitään tolle kun kirjoitan jotain ja tapahtuu. Olen yliherkkä ehkä siksi.Tiedätkö kuinka paljon ihmiset yrittävät hakea apua mutta ei saa.Rahat loppu kaikesta.Lue suomi 24nuoret kiusaaminen.Ehkä sinun pitäisi mennä jonnekin missä näitä niin sanottuja hulluja on.Ota selvää jos et tiedä nykysuomen menosta.Kirjoitin koska jos joku päättäjä näkisi ja ymmärtäisi tilanteen.Jos haluat auttaa mene palveleva puhelin töihin mistä ei saa rahaa mutta kuulut missä suomessa mennään.Lue kirja mikä julkaistiin nyt siitä tytöstä mikä tappoi itsensä 14v.kiusauksen johdosta.
ihminen joka sairastaa jotain mielen sairautta, ei sitä itse koskaan tajua. Siinä mielessä sinun olisi syytä käydä asiantuntijan pakeilla. Saisit hoitoa, mikäli sitä tarvitset.