Venäjä on oikeutetusti huolissaan Suomen arvaamattomuudesta ja Pietarin turvallisuudesta.
Hyvä Venäjä- suorat sanat!
Antivainolainen
961
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Venäjä pelottaa, vaikka se aseistautuu isolla rahalla.
Pietarin turvallisuus onkin uhattu, kun Venällä vallassa on roistojen ja huijarien puolue.
Sama Bilderberg -sakki siellä on maan johdossa, kuin Suomessakin. Ehkä tämä on niiden yhteinen juoni viedä Suomi Natoon.
SE ON SUOMEN KANSA JOKA MAKSAA JA SE SANOO EI NATOLLE.
NJET NATO! NJET NATO! MOSKOVA HARASHOOO!
GOSPODIN PUTIN URAAA!
Suomen on aina oltava rähmällään johonkin, nyt Naton sotahaukoille.
Surullista, ettei Venäjä halua rakentaa ystävällisiä ja rauhaarakentavia suhteita vaan turvautuu öykkämöykkä-kulttuuriin. Tästä on aiemminkin huonoja kokemuksia.
"Petroskoin Tiltun" kirjoittaa aloituksessa. Samaa paskalöpinää kuin viime sotien aikana. Suomalaiset nauravat noin surkealle propagandalle.
Oikea "Antivainolainen" ei koskaan kirjoittaisi mitään noin tyhmää, koska ryssssä on aina ollut Suomen ainoa vainolainen,
Vain passiton luuseripunikki voi olla aloittajan kaltainen idiootti.
hurmehella peittää maan..."
http://www.youtube.com/watch?v=4DUpIhG0VsE
kauniilta nuo swastikat (ilon, onnen ja rauhan symbolit) näyttävätkään noissa panssarivaunuissa.
Vahinko, että vainolaisen sirpit ja vasarat veivät voiton, koska USAta johti polion runtelema idiootti. Olisi vain kuunnellut kenraaliaan (Patton), joka sanoi, että hän kyllä tunnistaa paskiaiset ja pyysi saada jatkaa Moskovaan.