Turvotus poiston jälkeen

Kauanko kestää posken turvotus hampaan poiston jälkeen? Kaksi hammasta poistettiin keskiviikkona ja perjantaina olisi tarkoitus mennä yhteen tilaisuuteen. Taidan jättää väliin koska poski on aivan valtava. Luulevat varmaan minulla olevan syöpä, tilaisuudessa on paljon tuttuja.
1198
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Voi hyvinkin mennä muutama päivä, ennenkuin turvotus laskee kokonaan. Ihan hyvä jättää tuo tilaisuus väliin, jos vain pystyt. Myös syöminen ja puhuminen voi olla hankalaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


12 kirjoitti:

Kauanko kestää posken turvotus hampaan poiston jälkeen? Kaksi hammasta poistettiin keskiviikkona ja perjantaina olisi tarkoitus mennä yhteen tilaisuuteen. Taidan jättää väliin koska poski on aivan valtava. Luulevat varmaan minulla olevan syöpä, tilaisuudessa on paljon tuttuja.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu