Kuluu se maailmakin

Loppu lähenee

Kaikkihan se loppuu jossain vaiheessa, niin myös maailma.

3

53

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • k.k.

      Hyvä. Silloin jumalakin kuluu lopuun jossain vaiheessa. Päästään siitäkin.

    • adjkl

      Oletko unohtanut Golgatan ja Jeesuksen Ylösnousemuksen!?

    • alfa123om

      Jeesus sanoi: Taivas ja maa katoavat, mutta minun sanani eivät katoa. Se merkitsee, että Raamattu toteutuu, vaikka pitäisi käyttää äärimmäisiä keinoja sen varmistamiseksi. Esimerkiksi tehdä kopio tästä maasta ja taivaasta ja siirtää ne eri ulottuvuuteen. Tuossa uudessa ulottuvuudessa maailma jatkaisi samaa rataa kuin mitä Raamattuun on kirjoitettu, jotta raamattu kokonaisuudessaan voisi toteutua pilkulleen.

      Sen sijaan tuossa tai tässä vanhassa maailmassa, joka olisi jäänyt eri ulottuvuuteen eli tavallaan pimeyteen tapahtuisi Ilm. 9 mukaiset maailmanlopun meiningit. Sain tämän vastauksen kun ajattelin maailmanloppua 2012 ja sitä kuinka paljon Raamattua jäisi toteutumatta maailmanlopun tullessa. Jeesus vastasi, että raamattu käy toteen, vaikka pitäisi tehdä uusi luomus maailmasta, jossa kaikki jatkuisi raamatun mukaan. Juuri siksi hän sanoin tuon lauseen, koska tiesi edeltäkäsin maailmanlopun uhkaavan raamatun toteutumista.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Stefu LOISTAVAA!

      Ilmeisesti joku vedonlyönti tms, selvinpäin-elämästä👍👍👍 ilmankos ei ole Sofiaa näkynyt. Miten tän parin nyt käy, kun viimi ei maksettuna enää virta
      Kotimaiset julkkisjuorut
      134
      1979
    2. Msisa on eronnut

      Mies ei kestänyt jatkuvia syrjähyppyjä eikä totuutta Turun yöstä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      29
      989
    3. Missä sinuun mies voisi

      näin pääsiäisenä vahingossa törmätä? Ei ilmeisesti missään?
      Ikävä
      69
      868
    4. Venäläisiä keksintöjä?

      Kun tässä nyt yritän miettiä venäläisiä keksintöjä, niin ei äkkiseltään tule oikein yhtään mieleen. Onko niitä edes?
      Maailman menoa
      261
      747
    5. Tiedän että on aika luovuttaa

      En vaan osaa. Liian kauan toivonut jotain, mikä ei koskaan tule toteutumaan. Olo ei ole mitenkään hyvä, mutta itken vähemmän kuin silloin kun sinuun r
      Ikävä
      65
      740
    6. Raviskalla tappo?

      Huhuja liikkuu et raviskalla ois joku laitettu kylymäksi?
      Oulainen
      12
      718
    7. Katumuksesta

      Pitkäperjantaina eräässä seurueessa puhuttiin katumisesta ja mitä itse kukin katuu. Yleisintä tuntui olevan pahasti sanominen jollekin läheiselle ja t
      Sinkut
      132
      683
    8. Sun mies on mun

      Sinun mies on yksin minun ja sinä et voi sille mitään.
      Ikävä
      80
      674
    9. Et arvaa nainen, miten ikävä mulla on sinua.

      Sinua ei voi unohtaa. Pusu sulle musulle!
      Ikävä
      26
      662
    10. Sisällissota kiihtyy Ruotsissa

      KaupunkiTaistelut koraanin puolesta kiihtyneet Linköpingissä ja Malmössä. Ruotsin poliisi joutunut vetäytymään suojiin. Päätän raporttini Ruotsista.
      Maailman menoa
      207
      655
    Aihe