Referaatti suomi 24 fi jalkapallo

. :)

studiosta eräille jotka eivät ymmärrä että makkara sodan voitti lidli sekä saarioinen stokkan erikoismakkarrat tulevat perässä. Laatu sekä mainonan älykäs juonikuvio kuten gigantilla ovat ihme kyllä Suomalaiset onnistuneesti pystyneet :) luomaan ja vielä kun yrittelijäät nuoret tai farfar ja murmur laittaisivat aivan tavallisen katukioskien josta saa ainoastaan porilaisia sekä tavartalo meisiin ihanaa sinappia päälle tosi Iso-veljeni tekee vieläkin parempaa jonka reseptiä en uskaala ilman hänen lupaansa kirjoittaa.

Oletan että suomalaiset myös noteeraavat Kiinalaiset jotka voittivat baletti kilpailun eikä suhtautusi kuten jokin erittäin tyh...Ei kun ajattelematon juontaja jostain pienestä kaupalisesta kanavasta joka sanoi että tennisken Maailman parhaisiin lukeutava neitokainen jonka tulot on yli sata miljoonaa euroa että nyt voi sitten vetää kaavun päällensä ja mennä :) kospel kuoroon.

jos kaupalisilla kanavilla kakki olisivat noin tyhmästi käyttäytiviä niin monikin saisi etsiä leikkeleitä leipänsä päälle varsinkin kun tämänkin tennistähden mainosarvo sekä työlistäjänä huikea.. En nyt kehtaa nolata kuka sanoi ja missä mutta En ihmettele että kaikilla ei mene suhteelisen hyvin kuten itselläni.

Enkä ehdi nyt opastaa ketään kun valmistaudun alennus myynteihin sekä muistettava omat käsitykset erillään :) Mutta toivon älyllisestä hyvinvoinnista nauttivien ymmärtävän :)

0

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti

        Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää
        Maailman menoa
        38
        2181
      2. Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!

        Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten
        Maailman menoa
        64
        2032
      3. Helsingin yllä valopalloja

        https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön
        Sinkut
        121
        1930
      4. HÄLYYTYS!!

        Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a36
        NATO
        388
        1670
      5. Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?

        Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.
        Kouvola
        103
        1641
      6. Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja

        Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah
        Maailman menoa
        124
        1464
      7. Millainen on naisellinen nainen

        Nyt kun taas mennään keikkuen kesään, niin millainen nainen on naisellinen? Pukeutuminen, olemus, puhetapa, jne. Vilma n
        Sinkut
        182
        1092
      8. Raamatullinen kaste

        Seurakunnassamme kastettiin mm eräs muslimi, joka oli tullut uskoon. Hän oli ollut Suomessa viitisen vuotta. Hän oli lu
        Kaste
        53
        967
      9. Mitkä asiat kaivatun ajattelussa

        Ihmetyttävät? Mikä on tullut yllätyksenä?
        Ikävä
        75
        915
      10. Mitkä olisivat kolme tärkeintä

        vihjettä kaivatustasi?
        Ikävä
        27
        899
      Aihe