ei tullu nootteja naapureilta, kun isäntä vaihtu rupes mopo keuliin ja änkyttään mussutuksella,,,,
oli se Halonen sentään kunnon presidentti
8
61
Vastaukset
- SAK lenin asialla
Halonen olisi ottanut pölyhuiskun ja tanssinut marsalkalle ievan polokan.
- Nato otaN
Nyt on semmoinen Nato-presidentti että oksat pois. Tuolla nelikirjaimisella taikasanalla on sellainen vaikutus Isoon Karhuun että se nousee takajaloilleen. Luu kurkkuun kenraalille ja Suomi Naton täysjäseneksi! Hävittäjät hurisemaan sekä rautaa rajalle!
- Jääman
Eiköhän Venäjän uhittelussa ole kyse ainoastaan siitä, että he testaavat Sauli Niinistöä.
- Sapelilla pöytään
Ryssä ymmärtää vain selkokieltä !
- Oli se pressa meillä
Olen kuullut monelta taholta väitteen, että Halonen pystyi lentämään luudalla.
http://static.iltalehti.fi/uutiset/vaakatarjahuivi0505HL_uu.jpg
Kepästi meni Taikke Helsingin kattojen päällä iltasin, punainen työläistytön tukka hulmuten.- sopiva virka
Nyt Halosella on osapäiväkesätyö Suonenjoen mansikkapelloilla linnunpelättimenä.
- Sopisi
sopiva virka kirjoitti:
Nyt Halosella on osapäiväkesätyö Suonenjoen mansikkapelloilla linnunpelättimenä.
Kuviakaan ei enää retusoida.
http://static.iltalehti.fi/uutiset/halonenetutea0706_uu.jpg
- kasaarikusetuksessa
http://bilderberg.infosota.fi/2009/07/06/suomen-presidentti-julistaa-bilderberg-paperit-salaisiksi/
Pian nähdään onko bb-sauli samanlainen kansankusettaja, kuin tuo Haloska.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse964784Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1133922Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä2083814Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.1122229Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575771964Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.801346- 1321268
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1641260En ymmärrä ateisteja!
Raamattu on aitoa historiaa, jotka ovat kirjoittaneet aikalaiset! Mitä änkyröitte turhaa???5211110- 531105