Jeesus ja Jumala on paras ja muut pytystä alas

Juha82222222

vähän huumoria toki sillä huumori pelastaa paljon, se pitää mut hengissä ja musiikki sekä urheilu ja usko Jumalaan ja Jeesukseen mikä saa mut mm nauramaan onnesta rukoilemisen jälkeen.
Tulee levollinen olo ja saa synnit anteeksi.

Raamattu on kenties totta ja siellä on tapahtunut asioita kuten Jeesuksen tulo.
Sitä on kirjoitettu aikojen alusta asti näihin päiviin saakka.
Miksi se "satukirja" pitäisi muka tuomita satukirjaksi????
Se on jo yksi todiste tapahtumien kulusta maailmassa ja kirja Raamattu on mulle historiallisen ISO KIRJA.

Jokainen saa uskoa mihin haluaa ja toivottavasti myös kiltit ja hyvän elämän viettäneet Ateistit pääsee sinne taivaaseen.

Viime viikolla lehdessäni oli juttu eräästä naisesta joka oli ollut kuolleena ja kävi taivaassa mutta heräsi henkiin.
Hän kertoi nähneensä siellä oman miehensä ja naapurin Raimon ja siellä oli Jeesuksen näköinen hahmo joka ei puhunut mitään.
Siellä oli paljon myös enkeleitä.,
Mistään helvetistä hän ei huomannut mitään merkkejä että jos siellä olisi ollut joku viitta helvettiin tms, mutta senhän voi ymmärtää helposti että ei nähnyt helvettiä koska kävi taivaassa joten miksi lehteen oli pitänyt kirjoittaa hieman tyhmästi??
Siis tää juttu oli pantu lehteen ja mun isäni serkku lähinnä nauroi aluksi jutulle mutta luettuaan tää mun isäni serkku joka on hieman ateistin kaltainen ajatteli että eihän sitä koskaan voi tietää mitä tapahtuu kun kuolemme.

Siksi kannattaa ehkä uskoa...

0

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

        Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
        Maailman menoa
        248
        4078
      2. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

        Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
        Maailman menoa
        128
        2343
      3. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

        Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
        Maailman menoa
        82
        2006
      4. Harmi nainen kun

        olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
        Ikävä
        141
        1491
      5. Hotelli kainuu

        Mietityttää, hotelli Kainuussa, se, että asiakkaat voivat valita ketä saa olla ja ketä ei, Illan aikana asiakkaina!
        Kuhmo
        39
        968
      6. Seuraavakin hallitus joutuu leikkaamaan

        Sitähän tämä hallitus nyt höpöttää, kun itse on ajanut tilanteen katastrofaaliseksi. Orpon hallitus lähti suurin puhein
        Maailman menoa
        129
        958
      7. Mistä kehon osasta

        Pidät minussa eniten?
        Ikävä
        77
        949
      8. Ovatko vastasyntyneet vauvat syntisiä?

        Se ihmisten keksimä järjetön perisynti, jos ovat!
        Luterilaisuus
        335
        889
      9. Pitäis vaan lopettaa

        Sinun kanssa yhteydenpito. Alkaa vaan haluamaan enemmän ja tuskin lopulta mikään kohtaisi. Ja ikävä vaan kasvaa ja lähei
        Ikävä
        8
        867
      10. J. Rinta-Joupilla jättimäinen veropetosvyyhti

        Seinäjoen keskustan kiinteismiljonäärit olleet jo pitkään ahtaalla ja liittykö J. Rinta-Jouppikin rintamaan? https://yl
        Seinäjoki
        62
        790
      Aihe