http://www.goldcoastchronicle.com/politics/breaking-news-a-major-attack-on-us-naval-forces-in-the-straits-of-hormus/
Nyt alkaa tapahtua.
Jenkkien tukialusta vastaan hyökätty
44
348
Vastaukset
- Blkjih
Mitähän valetta tässä nyt uskoisi?
- Turvalisuuta tulossa
Pääseekö Suomi vielä mukaan ampumaan Hormuzin salmelle iranilaisia?
Meillä on täysin NATO-yhteensopivana 62 lentokelpoista Hornetia. Valmiina tankattuna ja halukkaana tositoimiin missä päin maailmaa tahansa.
-"Suomi on enemmän maailman turvallisuuden
tuottaja kuin turvallisuuden kuluttaja."- Ssshhh?!
Suomessa on jo Iranin hallituksen rahoittama Moskeija. Kyseisessä moskeijassa majaileva terroristijärjestö on luvannut tuhota länsimaisen hyvinvoinnin.
Jos menemme mukaan Hornan Tuuttiin vai mikä sen tantereen nimi oli, niin siinä voi kohta lentää Arkadianmäki tms. taivaan tuliin?! - ''äö
Miksi käyttää kalliita ohjuksia? lähetetään sinne nämä 25.000 somppua suomesta. Kyllä siellä käy siten tapahtumaan ihmeitä
- IMI ERKKI
Ainahan sotaan pääsee, mutta ihan pikkuopoikia sotaan otetaan vain Afrikassa, Aasiassa, ja Etelä-Amerikassa. Harjoitelkaapa sylkemällä koulun seinälle! Vautsi!
- Tuskinpa vain
Mitä? Joko Mainilan laukaukset on ammuttu?
- vuonna 1984
Ei ei. Tämä olisi Tonkininlahti II
Jotain tällaista saattaa syksyyn mennessä tapahtua ja voimme olla aivan sataprosenttisen varmoja siitä että silloin ei ole kyseessä Iranin isku. Iran ei halua (yllättäen) sotaa maailman suurinta asemahtia ja tämän liittolaisia vastaan. Israel taas haluaa sodan Iranin ja länsiliittouman välille, joten he saattavat järjestää sen tavalla tai toisella
Eiköst USS Enterprise ole juuri se yli-ikäinen lentotukialus jota USA:lla ei ole varaa romuttaa talouslaman takia? Säästösyistä se vietiin Hormuzinsalmeen ja upotetaan sinne, se tulee halvemmaksi ja samalla saadaan tekosyy hyökätä Iraniin, mikä tapahtunee syksyllä tai ensivuoden keväällä.
Tämä ”uutinen” on aprillia.- vuonna 1984
Sepä se.
Obama on lupaillut toimintaa syksyksi ja sehän sopii new age 2012 lietsontaan myös erinomaisesti, joten... eihän sitä tiedä.
Olisi kuitenkin toivottavampaa että väki "heräisi" ennen suurempaa katastrofia.
- TapahtuuNäinäPäivinä
Ei rauhantahtoinen ja demokraattinen Israel mitään sotaa tarvitse. Katsokaa nyt kuinka kaikki satanistiseen viha-oppiin turvautuneet maat sen ympäriltä sortuvat kaaokseen omia kansalaisiaan teurastaen.
Jokainen satanistinen yhteiskuntajärjestelmä sortuu omaan pahuuteensa. Näin on käynyt kommunismille, kansallissosialismille, kapitalismille, ja nyt islamille. Vain Jumalan Valittu Kansa säilyy.
"Joka Israelia kiroaa, sen Minä kiroan", sanoo Jumala. (Ei allah)- vuonna 1984
"Ei rauhantahtoinen ja demokraattinen Israel mitään sotaa tarvitse."
Rauhantahtoinen ja demokraattinen... johan vitsin murjasit!
Mutta olen samaa mieltä siinä että ei tarvitse, mutta haluaa sotaa silti. Asia on päivänselvä, eikä sitä kannata edes kieltää. Viikkoakaan ei nimittäin kulu ettei Israel uhoaisi "aivan tosikohta" tapahtuvasta iskusta Iraniin. Israelin läpimätä poliittinen johto todellakin tarvitsee ja haluaa sotaa, puhumattakaan siitä että se sopii maailman ökyeliitin suunnitelmiin. Israelin kansa taas ei halua sotaa, joten Jumalalla tulee olemaan vaikea paikka päättää kumpi kirotaan; Israelin kansa, vai johtatajat. - Mietippäsitä
vuonna 1984 kirjoitti:
"Ei rauhantahtoinen ja demokraattinen Israel mitään sotaa tarvitse."
Rauhantahtoinen ja demokraattinen... johan vitsin murjasit!
Mutta olen samaa mieltä siinä että ei tarvitse, mutta haluaa sotaa silti. Asia on päivänselvä, eikä sitä kannata edes kieltää. Viikkoakaan ei nimittäin kulu ettei Israel uhoaisi "aivan tosikohta" tapahtuvasta iskusta Iraniin. Israelin läpimätä poliittinen johto todellakin tarvitsee ja haluaa sotaa, puhumattakaan siitä että se sopii maailman ökyeliitin suunnitelmiin. Israelin kansa taas ei halua sotaa, joten Jumalalla tulee olemaan vaikea paikka päättää kumpi kirotaan; Israelin kansa, vai johtatajat.Kaikki ON ennalta ilmoitettu, kuinka asiat menevät, ja se vain tapahtuu ja RUTOSTI !
Totuus on siitä ihmeellinen juttu,-jopa vuosituhansia, että se TULEE TAPAHTUMAAN, ja TOTUUS EI PETÄ, eikä kysy lupaa !
Ja totuus on siitä ihmeellinenjuttu, että se ei nöyrry niiden edessä, jotka luulevat ja väittävät omia luulojaan ja toiveitaan totuudeksi, aan aivan selvästi on olemassa ISO TOTUUS, joka vaatii kaiken tilille, jossa "kirjat avataan".
Nato on Suomen rauhantoveri.
- Aivan kuten
Neuvostoliitto aikoinaan oli Suomen toveri. Mikähän muuten oli se NATOn ja Venäjän YHTEINEN sotaharjoitus, joka Itämerellä männäviikolla toimitettiin? Miksi VIHOLLISET sotaharjoittelevat KESKENÄÄN sulassa sovussa?!?
- GFHJklöä;
Israel on oikeassa ja arabimaat ovat p*skaa.
- vuonna 1984
Kumpi on oikeassa? Israelin kansa, joista yli kuusikymmentä prosenttia vastustaa hyökkäystä Iraniin, vai Israelin johto, jonka mielestä Iraniin tulisi hyökätä viivytyksettä?
Mitä muuten pidät siitä että entinen Mossad pamppu Meir Dagan vastustaa iskua, koska siitä seuraa hänen mukaansa "suuri alueellinen konflikti", joka ei välttämättä pääty Israelille edullisella tavalla? Hörhö? Antisemitisti?
Israelilla on sama ongelma kuin amerikkalaisilla ja meillä täällä Suomessa; täysin mielenvikainen, vallanhimon sokaisema, todellisuudesta irtautunut, totalitaristinen ja läpikorruptoitunut poliittinen johto. Järkyttävää että niinkin pieni joukko on onnistunut ajamaan koko maailman perikadon partaalle.
- Saatana2
Israelin on lopulta pakko hyökätä, koska hullut suunnittelevat lopullista ratkaisua ja se heidän on pakko estää.
Ei ole muuta vaihtoehtoa.- Jiiiihaaaaa!
Alkaa kyllä usko loppua.
Milloin IAF iskee? Kertokaa milloin?
Mikä olisi sen upeampaa kuin ragheadien kurmottaminen!
- Tarkoituksella...
järjestetty opearaatio, jotta saadaan taas sota aikaan ja dollarin kurssi nousuun, sitä tämä on!
- tarkkailija
Verkkomediassa oli ko.uutinen, mutta varauksella, koska virallista vahvistusta ei ole tullut. Ko. uutisen mukaan ainakin neljä lentokonetta olisi hyökännyt.
- tarkkailija
Voi hyvinkin olla false flag-operaatio......
- Kommarivaara
(V)Erkkomediaa älä koskaan usko! Se on salaliittohörhelöiden ikioma sivusto, joka valehtelee. Lisäksi sitä ylläpitää jenkkejä vihaava kommari.
- Eurosto-Suomi,yäk!
Kommarivaara kirjoitti:
(V)Erkkomediaa älä koskaan usko! Se on salaliittohörhelöiden ikioma sivusto, joka valehtelee. Lisäksi sitä ylläpitää jenkkejä vihaava kommari.
Totuudellisempaa uutisointia Verkkomedialta tulee kuin ns. viralliselta medialta,jokasalailee ja valehtelee minkä ehtii.
Luenkin AINA ulkomaisista lähteistä uutiset ensin (on yleensä vrk aiemmin)ja sitten vasta valtamediamme uutiset, jitka monasti ovat muunneltua totuutta. Monessa asiassa olen eri mieltä Verkkomedian kanssa,mutta sieltä tulee luottavaa tietoa(verrattuna valtamediamme uutisointiin).
- Toivottavasti alkaa.
Nyt seisoo. Chips and Coke. Coca-cola adds life - have a Coke and a smile!
- Torjutaan
Tota uutista ei ole vahvistettu.
Jenkkien lentotukialuksilla on sellainen puolustusjärjestelmä että turha yrittää.
On putkea joka lähtöön ja vielä varmistus, että niitä vastaan on turha hyökätä muutenkuin suurella massalla. 100% varmaa ettei ykdellä lentokoneella ole minkään laisia mahdollisuuksi tota risteilijää vastaan.
Se on niin uskomaton puolustusjärjestelmä mikä niillä on.- Eipä torjuta
100% varmaa ettei ykdellä lentokoneella ole minkään laisia mahdollisuuksi tota risteilijää vastaan.
http://en.rian.ru/russia/20080306/100809284.html
http://siberianlight.net/russian-tu95-bomber-buzzes-aircraft-carrier/
ei enää 100%
- O-ma-Gaad!
We´re all gonna DIE! Die like RATS! This is the fucking END of the world as we know it! Lord have mercy on our soul!
- .........
Vaikka uutinen onkin paskapuhetta niin huomaa että USA on nykyajan Neuvostoliitto, juuri kuten Neuvostoliitto järjesti Mainilan laukaukset aikoo Yhdysvallat aloittaa sodan Irania vastaan.
Tekaistaan tapahtuma jossa Iran muka onnistuu upottamaan heidän antiikkiset laivansa ja sitten laitetaan kaikki peliin modernilla kalustolla. Aseteollisuus kiittää ja saadaan ohjattua Iranin öljykauppoja parempiin suuntiin.- Jiiihaaa!
Diktatuureja vastaan ei tarvita tekosyitä.
Diktatuuri on itsessään syy hyökätä sinne.
Vitutttaaako luuserit, jiiihaaa! - Ajatteleppa ite
Jiiihaaa! kirjoitti:
Diktatuureja vastaan ei tarvita tekosyitä.
Diktatuuri on itsessään syy hyökätä sinne.
Vitutttaaako luuserit, jiiihaaa!Ei kaikkiin diktatuureihin saa hyökätä. Jotkut diktatuurit on IHQUJA !
Saudi Arabia ainakin on mainio diktatuuri.
Ja edes mennyt Chilenkin diktatuuri oli USA:n mielestä sitä mahtavinta mitä maapallo päällään kantaa. - USA ehkä
Ajatteleppa ite kirjoitti:
Ei kaikkiin diktatuureihin saa hyökätä. Jotkut diktatuurit on IHQUJA !
Saudi Arabia ainakin on mainio diktatuuri.
Ja edes mennyt Chilenkin diktatuuri oli USA:n mielestä sitä mahtavinta mitä maapallo päällään kantaa.antaa joillekin dikuille oikeuden olla olemassa.
Mutta minä en.
- ME KUOLEMME KAIKKI!
JA PIAN! ATOMISOTA ALKAA!
- Saatana2
Taisi olla huuhaa jutuu jollain on vilkas mielikuvitus, mitä v..un järkeä keksiä tuollaisia juttuja.
- Meneillään on
kaiken aikaa flag-wave operaatio. Eli tauoton propaganda siitä, että kohta tapahtuu "false flag" operaatio. Näin pohjustetaan hyökkäystä jota suunnitellaan, ja pyritään siihen että kun iranin joukot lopulta hyökkäävät, uskoo mahdollisimman moni hyödyllinen idiootti että kysymys olisi amerikkalaisten tekemästä false flagista.
- ALOITTAJA OIKEASSA!
Nyt TODELLA tapahtuu! Sota ON syttynyt!
- The best
AIR FORCE IN THE WORLD!
Pärjäisiköhän jenkitkään noille?
http://www.youtube.com/watch?v=hKZEo6d-ypc - Tosimies.
The best kirjoitti:
AIR FORCE IN THE WORLD!
Pärjäisiköhän jenkitkään noille?
http://www.youtube.com/watch?v=hKZEo6d-ypcOletko zionisti?
- Olen demokraatti
Tosimies. kirjoitti:
Oletko zionisti?
Oletko muslimiluuseri?
Vai pikkunatsinpaska, jolta kaikki ´koulut kesken jäi?
Vai Kasakoista unta näkevä rysssänkätyri? - dcfvgbyhnujmik,olp
The best kirjoitti:
AIR FORCE IN THE WORLD!
Pärjäisiköhän jenkitkään noille?
http://www.youtube.com/watch?v=hKZEo6d-ypcKyllä pärjää, Israelin ilmavoimat pommitti ja tulitti Usan tiedustelualusta tunteja, eikä ne saaneet sitä uppoamaan.
- Saatana2
Häh onko sittenkin.
- VanttuutTalvella
jenkit vois valloittaa koko maailman ihan milloin niilä vaan mieli tekis (poislukien tietysti kiina).. oha niil jo melkei kaikis maissa jo tukikohtaki jo sitä varten :D
- Finski soldat
Jenkit ei ole voittanut muita sotia,kun oman sisällissotansa.No ok Grenadassa siellä tosin vastassa oli muutaman sadan hengen armeija.Sama kuin Ransakalaiset kuvittelevat voittaanensa toisen maailmansodan.; ))Kannattaa sotia jo sen vuoksi,että sodan jälkeen on taas kaikille töitä?
- Saatana2
Miten niin Jenkit ei voita sotia. Mites IRAK, taikka Afganistan helppoja juttuja Jenkeille.
- Ai hävisikö
USA ensimmäisen ja toisen maailmansodankin?
Olet idiootti, tiesitkö sen:)
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Stefu LOISTAVAA!
Ilmeisesti joku vedonlyönti tms, selvinpäin-elämästä👍👍👍 ilmankos ei ole Sofiaa näkynyt. Miten tän parin nyt käy, kun viimi ei maksettuna enää virta1341979Msisa on eronnut
Mies ei kestänyt jatkuvia syrjähyppyjä eikä totuutta Turun yöstä.29989- 69868
Venäläisiä keksintöjä?
Kun tässä nyt yritän miettiä venäläisiä keksintöjä, niin ei äkkiseltään tule oikein yhtään mieleen. Onko niitä edes?261747Tiedän että on aika luovuttaa
En vaan osaa. Liian kauan toivonut jotain, mikä ei koskaan tule toteutumaan. Olo ei ole mitenkään hyvä, mutta itken vähemmän kuin silloin kun sinuun r65740- 12718
Katumuksesta
Pitkäperjantaina eräässä seurueessa puhuttiin katumisesta ja mitä itse kukin katuu. Yleisintä tuntui olevan pahasti sanominen jollekin läheiselle ja t132683- 80674
- 26662
Sisällissota kiihtyy Ruotsissa
KaupunkiTaistelut koraanin puolesta kiihtyneet Linköpingissä ja Malmössä. Ruotsin poliisi joutunut vetäytymään suojiin. Päätän raporttini Ruotsista.207655