"Kerroitte meille suomalaisille maamme pyrkimyksistä ja sen toimista sotilasliitto NATO:ssa myös paljon sellaista, jota meille Suomen kansalaisille ei ole aiemmin omien johtajiemme toimesta kerrottu tai haluttu kertoa. Arvostan erityisesti esittämienne Venäjän virallisten näkökantojen huolellisia perusteluja, ajankohtaisuutta, tarkkuutta sekä niiden sisältämää runsaan ystävällismielistä luonnetta," totesi kirjoituksessaan Janus Putkonen, joka avasi avoimen kiitosadressin kenraalin puheesta ja vierailusta maassamme, siitä syntyneen aiheettomaksi sekä vahingollikseksi arvioitavan sensaation jälkeen.
http://www.verkkomedia.org/news.asp?mode=2&id=3978
Kiitos herra kenraali!
3
<50
Vastaukset
Venäjän demokraattinen kenraali Makarov antoi kunnon läksyn Suomen Nato-faneille ym. pikkuporvaristolle.
Eihän kansa politiikkaa ymmärrä, mutta kyllä se tappaa osaa.- 953
Kyllähän kansa ymmärtää jos sille kerrotaan asiat niin kuin ne ovat. Totta tuo on, että Suomalaisille on venkoillen kerrottu eipäs juupas natoon jo pidemmän aikaa.
Tuokin on totta että Suomen kansa ei tahdo Suomea liitettävän enää yhtään mihinkään. Eu tuli Suomelle, suomalaisille liian kalliiksi, se näkyy suomessa eriarvoistumisena, järjettöminä tuloeroina, ja kasvavina mielenterveysongelmina.
"Sitä korjaa mitä kylvää"
Suomen pikkuporvarillinen kansa luulee oppivansa politiikan uutisista, mutta todellisuudessa se vaatii luokkatietoisuuden ymmärrystä sielunlaissa.
http://keskustelu.suomi24.fi/node/9896086
Ihmiskunnan köyhyyttä ja herrojen rikkautta ei voi kirjallisuudessa yhdistää.
"Kaikkien maiden proletaarit, liittykää yhteen", lukee Marxin hautakivessä Lontoossa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Natomaa hyökkäsi Iraniin
Näemme nyt tällä hetkellä Natomaan nimeltä Yhdysvallat, joka toimii aika pitkälti perinteisen kansainvälisen lain ulkopu7202610Trump aloitti III maailmansodan tänään.
Narsisti ja mielipuoli Trump pitäisi saada pois, miten se onnistuisi parhaiten?3422233Mistä se kertoo
Näin miehen pitkästä aikaa. Samantien iski sellainen paineen tunne rintaan, sitä ei ole ollut vuosiin. Ja nyt olen siitä262052Suvi Lindenillä 5 366 päivän putki
Täytyy kyllä myöntää vaikka olen itsekin innokas, niin en ole tuollaiseen yli kymmenen vuoden putkeen kyennyt. Välillä o191916Rakas tiedät, että toivoisin
Kuulevani sinusta. Tiedät, että viestisi tekisi minut ihan onnelliseksi. Että äänesi kuuleminen saisi minut leijumaan ja581648Viesti miehelle
Nyt vastaa oikea taa´app. Ainoastaan puhelimitse voidaan selvittää asioita, mutta tuskin sitä haluat kaiken halveeramise121182Nyt on sanottava että sattuu kipeästi
Jos, sinä aikana kun olen kaivannut ja odottanut sinua ja olet tiennyt sen, niin jos valitsit toisen miehen. Katsot minu181169- 551030
- 631015
Jussi "Mestari" Halal-ahon sotilasarvo?
Minä vuonna Jussille myönnettiin sotilasansiomitali? Vai myönnettiinkö Jussille sotilasansiomitalia lainkaan?3982