tai että aina tajuaisin asian väärin hehe.
En ole tyhmä.
Näin. Tämä Kissmetin ja mun asia loppuunkäsitelty.
Nuijaa pöytään.
Minä selvisin voittajana niukasti.
Pahoittelen sitä jos asiaa vaivaa sinua mutta sen ei pitäisi enään vaivata kun asia on loppuunkäsitelty.
Ihminen on erehtyväinen ja tekee virheitä.
Harhaluulot ja harhaluulot .... joskus ne harhaluulot osuu oikeaankin.
Välillä minäkin oikeassa vai??? etten aina ole väärässä
7
52
Vastaukset
- Juha82222222
Vapaaehtoisesti syrjäytynyt on maailman helpoin asia tulkita mitä se tarkoittaa.
Olet siis vapaaehtoisesti syrjäytynyt??
Onko se muuten väärin jos olisikin vapaaehtoisesti syrjäytynyt koska takana on painavia syitä syrjäytymiseen???
Onhan tää mun elämä sellaista karkuun juoksemista koko ajan että pakenen todellista elämää ....
suurimmat ilot löydän musiikista.
Joo olkoon miten olkoon tää asia mutta kuitenkin olen syrjäytynyt eri syiden takia.
Saattoi mennä harhaluulojeni piikkiin tää juttu toki.
Noh mitäpä tästä, emmä tätä vakavasti ota kunhan vain yritän ajatuksiani selvitellä hieman.- Juha822222222
Aivan sama miten asia on että olenko mä väärässä tai oikeassa.
Mitäpä tästä hehe.
Pääasia että tietää asioiden todellisen laidan omassa elämässään ja tietää ettei ainakaan huijaa ketään.
Ja saa purkaa ajatuksiaan täällä netissä.
Se on hyvä tapa muuten purkaa ajatuksia, sekä positiivisia että negatiivisia. - kisssmet
Ymmärrän kyllä mitä se tarkoittaa. Halusin vain tietää mitä sulle on tapahtunut, miksi joku syrjäytyyy vapaaehtoisesti. Minä olen syrjäytynyt, mutta eritavalla. Meitä kuitenkin yhdistää burnout. Minulla se johtui mielenterveysongelmista. En ole kiusattu. Minä olen ajautunut syrjäytymiseen, mutta sinut on ajettu siihen.
Oletko saanut apua tilanteeseesi? Vertaistukea? Onko sinulla enää tavoitteita tai haaveita? Oletko ajatellut jtn freelancer -työtä/omaa yritystä tms?
- 8+4
Juha Juha, ei keskustelussa voittajia tarvitse hakea. Jonkinlaista yhteistä säveltä tässä haetaan.
Et vieläkään ymmärrä, että kisssmet esitti sinulle vilpittömän kysymyksen vapaaehtoisesta syrjäytymisestä, sen jälkeen kun itse olit aihetta sivunnut keskusteluissa.
Kisssmet pyysi anteeksi, mutta ei ollut tehnyt mitään sinua vastaan.- Juha82222222
kyllä mä tänään jokseenkin tajusin että ei hän mitään tarkoittanut vaan ite harhaluuloissani luulin että hän tarkoitti, vihjasi jotain että ei ole hyvä asia jos vapaaehtoisesti syrjääntyy.
Mielestäni vapaaehtoisesti syrjäytyminen on semmonen asia että jos siihen on painavat syyt niin se on ymmärrettävää mutta jos syrjääntyy sen takia ettei halua tehdä duunia niin sitä en ymmärrä.
- Juha82222222
Joo mä olin harhaluuloinen .....
thats it.
Harhaluulon piikkiin meni eikä tyhmyyteni. - Juha82222222
annoin miinuksen eka kommentilleni jossa avasin tämän ketjun. Ei hyvä avaus mutta jälkimmäiset kommenttini on jo parempia kenties.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse794578Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1093813Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä1603566Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.512030Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575711928Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.891259- 1281088
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1381024- 57953
Mikä homma?
https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä27872