KANSALAISET !!! KOK KEHOITTAA YHTEISIIN TALKOISIIN

BAILA BAILA OUT

ANTAKAA VERORAHANNE ESPANJAN PANKKIIRIEN TUKEMISEKSI....

1

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Jyrki & Jutta,

      tajuattekos edes suuria lukuja, vai vainko palkkanne kokoisia?

      Espanja on Euroopan suurimpia talouksia, ja rahamäärä, mitä he EU:lta tai siis EMU:lta vaativat on äärettömän suuri.

      Jyrki tai Jutta & kansanedustajat eivät tajua suuria lukuja, kyllä he voivat myöntää tuollaiset 100 000 000 000 € ihan tosta noin vaan, tajuamatta mihin lupautuvat.

      Pienistä summista voisivat riidelläkin.

      Suomen tulevaisuus on nyt vaakalaudalla.

      LateVaan kirjoittaa toisaalla oikein:

      "Miksihän EU:hun on otettu vapaamatkustajia, Englantikin otettiin jaseneksi vaikka muut jäsenmaat maksavat osan sen jäsenmaksuistakin. Emuun ei pakotettu vaan vapaaehtoisesti siihen liityttiin. Ainakin Ruotsi Tanska Englanti välttyvät vastuustaan.
      Lisäksi jonkinlaisia vapaamatkustajia on Norja ja Islanti, olemalla ns. ulkojäseniä EU:ssa. Lisäksi EU: n tukijärjestelmässä on ollut pahoja aukkoja, vajvonta on ollut riittämätön. Tukia on saanut tekemättömistä töistäkin. EU maiden pankit ovat myöntäneet lainoja joiden takuista ei ole ollut tietoakaan. Nyt pankit konkurssin partaalla."

      Ja Timo Soini:

      "Soinin mielestä Suomella ei ole mitään pakkoa osallistua Espanjan tukemiseen. "Suomi vain ilmoittaa, että ei maksa. Kun Kreikkaakaan ei näköjään voi erottaa eurosta, niin lähtisivätkö ne erottamaan Suomea, kolmen A:n luottoluokitettua maata?"

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Stefu LOISTAVAA!

      Ilmeisesti joku vedonlyönti tms, selvinpäin-elämästä👍👍👍 ilmankos ei ole Sofiaa näkynyt. Miten tän parin nyt käy, kun viimi ei maksettuna enää virta
      Kotimaiset julkkisjuorut
      134
      1967
    2. Msisa on eronnut

      Mies ei kestänyt jatkuvia syrjähyppyjä eikä totuutta Turun yöstä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      29
      959
    3. Missä sinuun mies voisi

      näin pääsiäisenä vahingossa törmätä? Ei ilmeisesti missään?
      Ikävä
      69
      866
    4. Venäläisiä keksintöjä?

      Kun tässä nyt yritän miettiä venäläisiä keksintöjä, niin ei äkkiseltään tule oikein yhtään mieleen. Onko niitä edes?
      Maailman menoa
      260
      740
    5. Tiedän että on aika luovuttaa

      En vaan osaa. Liian kauan toivonut jotain, mikä ei koskaan tule toteutumaan. Olo ei ole mitenkään hyvä, mutta itken vähemmän kuin silloin kun sinuun r
      Ikävä
      65
      726
    6. Raviskalla tappo?

      Huhuja liikkuu et raviskalla ois joku laitettu kylymäksi?
      Oulainen
      10
      709
    7. Katumuksesta

      Pitkäperjantaina eräässä seurueessa puhuttiin katumisesta ja mitä itse kukin katuu. Yleisintä tuntui olevan pahasti sanominen jollekin läheiselle ja t
      Sinkut
      132
      680
    8. Sun mies on mun

      Sinun mies on yksin minun ja sinä et voi sille mitään.
      Ikävä
      79
      665
    9. Et arvaa nainen, miten ikävä mulla on sinua.

      Sinua ei voi unohtaa. Pusu sulle musulle!
      Ikävä
      26
      659
    10. Sisällissota kiihtyy Ruotsissa

      KaupunkiTaistelut koraanin puolesta kiihtyneet Linköpingissä ja Malmössä. Ruotsin poliisi joutunut vetäytymään suojiin. Päätän raporttini Ruotsista.
      Maailman menoa
      205
      652
    Aihe