vartiokylä asuinpaikkana

Hei, elikkäs siis minkälainen on paikkana toi vartiokylä asua? :)
2421
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Varmaan aika itsekeskeinen ja omahyväinen. Sen vertaa mitä joutunut tutustumaan siellä asuviin niin oma napa paras napa ja valehtemalla ja rahalla saa. Ainakin liikennekultturi siellä on ihan syvältä, ajetaan päälle, myönnetään ja sit perutaan ja pistetään vanhemmat haukkumaan, kun valehdellaan oma osuus ensin asiasta. Itis ja sen hörhöt liian läheellä.

Äänestä
  • Voihan sitä katkerana kirjoitella mitä vaan. Että revi siitä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


vartiokylä kirjoitti:

Hei, elikkäs siis minkälainen on paikkana toi vartiokylä asua? :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu