Eurokriisi ei ratkea koskaan koska

Voitte olla varmoja.

euro-taloutta johtavat virkamiehet ja poliitikot. Suomestakin kaksi epäpätevää peruskoulun opettajaa.

3

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • raakkuna1

      Eurokriisi ratkeaa lopullisesti Espanjan epäonnistuneen auttamisen jälkeen.

    • Soppari purettava

      Euroalue on kuin Titanic. Hullut poliitikot lapioivat seteleitä kattilaan kuin viimeistä päivää. Mutta risat höyrykattilat vuotavat aina vain enemmän ja enemmän, ja setelien lapiointia määrätään taaskin lisättäväksi.

      Suomen ei olisi pitänyt nousta koko Titanic purkkiin lainkaan keväällä 2010. Yksinkertaisesti vain todeta että Kreikan auttamispaketti on Euroopan Unionin Lissabonin perussopimuksen artiklan 125 vastainen.
      IMF hoitaa tällaiset kriisimaiden asiat. Piste.

      Se mitä Suomi voi NYT TEHDÄ, on lopettaa tukisetelien lapiointi tykkänään.

      Ja tärkeintä on kieltyäytyä allekirjoittamasta EVM-sopimusta. Se on viimeinen niitti joka sitoo Suomen Valtion lopullisesti meren pohjaan vajoavan Titanicin kohtaloon mukaan.

    • Mondo Bizarro

      Ja ne opettajat tekevät juuri niin kuin pankkiirit korviinsa kuiskivat. Koskapa nämät ensinmainitut ovat niin kujalla, että uskovat jälkimmäisten olevan talouden megamoolan asijantuntijoita. Kylläpä ovatkin, mutta kuinka kukaan voi olla niin stubbido, jotta luulisi näiden bankstereiden ajavan niin sanottua yhteistä hyvää??
      He käyttävät oman osaamisensa 99% omien taskujensa täyttämiseen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      98
      4822
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      114
      3952
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      211
      3850
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      120
      2265
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      80
      1987
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      80
      1376
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      137
      1334
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      169
      1309
    9. En ymmärrä ateisteja!

      Raamattu on aitoa historiaa, jotka ovat kirjoittaneet aikalaiset! Mitä änkyröitte turhaa???
      Ateismi
      553
      1198
    10. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      53
      1135
    Aihe