Oikeuslaitos ja sen virkamiehet tekivät itsestään PELLEN tuolla NAURETTAVALLA tuomiolla. Varsinaista muslimien PE.RSEEN NUOLENTAA !!!! Onko islamilla joku erityisasema suomen oikeuslaitoksessa ???
HALLA-AHON KANNATUS VAIN KASVAA
11
<50
Vastaukset
- Ylpeät tuomarit
Onkos Tuomarit lukeneet koraania ? Erikoinen tuomio/tuomari
- PETOSJYTKY LÖYHKÄÄ
Äärioikeisto on maahanmuuton aloittaja, ylläpitäjä, kulttuurien pakkosekoittamisen takana, "työperäisen maahanmuuton" tekopyhällä katolisella virrellään.
http://www.kansanuutiset.fi/uutiset/kotimaa/2814720/ministeri-espanja-tuen-vastustajille-on-itsepetosta-heittaa-hanskat-naulaan
Persut=Kokoomus ILMAISEN SUOMALAISEN ORJATYÖVOIMAN PERÄSSÄ. - jaa?
Tuskin.. Käy sitäpaitsi jo melkein sääliksi Jussi Halla-ahoakin, kun nyt ymmärrän, käytyäni vilkaisemassa Halla- ahon blogia ( yleensä ikinä en lue sitä, koska se on vastenmielinen ja vihamielinen blogi), että miksi joku sairas nuori amisnulikka oli solvaamassa jo melkein Pertti Töttöäkin ( meritoitunut tieteilijä) tällä keskustelupalstalla teksteissä, missä mölisee nimettömälle nimettömästi ilman omaa identiteettiään herjaavia kakkarajuttuja sosiaalitieteistä ja sosiaalitieteilijöisä: Halla-ahohan se oli vähän ollut viittailemassa mielestään uppoavan lännen friikkiblogissaan myös tuosta akateemisesta tiedenimestä ja hullut varmaan seuraa messiastaan, eli vihaavat sitä mitä Halla-ahonsakin....
Miksi Suomen eduskunnan hallintovaliokunnan puheenjohtaja ei kunnioita suomalaista demokratiaa? Syytellyt ( Halla-aho) blogissaan Suomen presidenttiä, entistä pääministeriä ja monia muita ihan demokraattiseilla vaaleilla valittuja fiksuja ihmisiä muka siitä, että hänen mielestään Suomessa ei asiat ole miten pitäisi. Ymmärrän, jos toi kansankiihottaja halutaan pois tehtävästään, koska joku rajan pitää sillä olla, että millaisia ihmisiä yhteisistä asioista on päättämässä - ja kaikki kunnia, en tunne enkä tiedä onko Jussi Halla- aho älykäs vaiko vähemmän, mutta mitäänminkäänlaisten suomalaisen yhteiskunnan traagisten ampumavälikohtausten jälkeisiä, toimittajia mukamas asekulttuurin edustajien vainoamisesta haukkuvia poliittisia ihmisiä ei tarvita, koska jokainen normaalijärkinen tajuaa, että kaikki on järkyttyneitä Hyvinkään tapauksesta ja että jos monet sanoo, että aseluvat Suomessakin tarkempaan syyniin, kun hullut lahtaa niillä viattomia, on siinä ihan järkiperuste fiksuilla poliitikoilla ja toimittajilla sanoa niin.
Näemmä ton Halla-ahon blogissa blogihenkilö bloginomistaja melkeinpä vähättelee Hyvinkään tragediaa - ainakin perinteiseen kirjoittamisen etiikkaan, jos lukijana luottaa, niin siltä näyttäisi ehkä. Outoa.- ???
Halla-Aho toimii niinkuin demokratiassa toimitaan, eli ilmaisee vapaan mielipiteensä asioista.
Kuka luulet olevasi, että yrität estää sananvapautta tuolla vuodatuksellasi?
Mitä aselupiin tulee, niin ne olivat täysin kunnossa siinä perheessä josta ase otettiin Hyvinkään tapauksessa.
Ikävä kyllä poika oli vakoillut tietoonsa asekaapin avaimen sijainnin, ja näin mitä tapahtui pääsi tapahtumaan. Tämä ei liity MILLÄÄN TAVALLA mihinkään lupiin tai sellaiseen!
- nolla-aho
nolla-aho hiljaa, olet säälittävä spede
- Pro Halla-aho
Aivan varmasti Suomen korruptoitunut ja täysien kyrpien isännöimä oikeuslaitos pukkaa Tohtori Halla-ahon vaalivankkureita lujalla voimalla!
- Nykyään kaikki mahdo
Saapa nähdä tekeekö poliisi ennen vaaleja opposition edustajien ja blokikirjoittajien koteihin iskuja takavarikoidakseen materiaalia. Malli on jo olemassa ja vieläpä ihan lähellä.
- jaa?
Nykyään kaikki mahdo kirjoitti:
Saapa nähdä tekeekö poliisi ennen vaaleja opposition edustajien ja blokikirjoittajien koteihin iskuja takavarikoidakseen materiaalia. Malli on jo olemassa ja vieläpä ihan lähellä.
Poliisi puuttunee niiden kirjoitteluun, jotka rikkovat lakeja. Siinä mielessä luulisi ns. punttien tutisevan jo aika monella imbesillillä aktiivikirjoittajalla tällä Suomi24- foorumilla. Fanaattista ja sairasta käytöstä, että käydään jopa nimettömien ja sivullisten ( esim. mun kaltaisten tai kenenkään) nimettömien rehellisten identiteetittöminen keskustelupalstakirjoittajien tällaisella nimettömällä foorumilla kimppuun herjaamaan, tarkoituksessa varmaankin levittää jotakin Jussi-Halla-aho- myonteistä propagandaa ja asiatonta vihaa viattomista ja viattomia kohtaan. Halla- aho kun tuskin itsekään., vaikka vastenmielinen ajatuksiltaan onkin, halunnee olla mikään sekopäiden uusi Adolf Hitler, eli tän foorumin m*lkut nettipäivystäjät ei tee palvelusta edes ihailemalleen hänelle, solvaamalla viattomia ja kaikkia jotka ei äänestä perussuomalaisia tai ole joitakin nettitampioita, jotka käyttäisi kaiken aikansa heilumalla netissä verkottuneina hyödyntämässä nettitektologiaa vihaamiseen ja sairaaseen viestintään.
Eniten tuomioita viestintärikoksista on perussuomalaisilla, eikä se ole sattumaa. Ehkä perussuomalaisten joukossa todella on enemmän antisosiaalisia ihmisiä, joille vaikeutta ei moraalisesti tuota kirjoitella vihaa netissä? Ja jos se puolue perussuomalaiset on joihinkin natseihin sotkeentunut, niin se on niiden asia hoitaa tollanen iso ongelma pois, ettei tavallisten tarvitse pelätä. - You Lost It?!
jaa? kirjoitti:
Poliisi puuttunee niiden kirjoitteluun, jotka rikkovat lakeja. Siinä mielessä luulisi ns. punttien tutisevan jo aika monella imbesillillä aktiivikirjoittajalla tällä Suomi24- foorumilla. Fanaattista ja sairasta käytöstä, että käydään jopa nimettömien ja sivullisten ( esim. mun kaltaisten tai kenenkään) nimettömien rehellisten identiteetittöminen keskustelupalstakirjoittajien tällaisella nimettömällä foorumilla kimppuun herjaamaan, tarkoituksessa varmaankin levittää jotakin Jussi-Halla-aho- myonteistä propagandaa ja asiatonta vihaa viattomista ja viattomia kohtaan. Halla- aho kun tuskin itsekään., vaikka vastenmielinen ajatuksiltaan onkin, halunnee olla mikään sekopäiden uusi Adolf Hitler, eli tän foorumin m*lkut nettipäivystäjät ei tee palvelusta edes ihailemalleen hänelle, solvaamalla viattomia ja kaikkia jotka ei äänestä perussuomalaisia tai ole joitakin nettitampioita, jotka käyttäisi kaiken aikansa heilumalla netissä verkottuneina hyödyntämässä nettitektologiaa vihaamiseen ja sairaaseen viestintään.
Eniten tuomioita viestintärikoksista on perussuomalaisilla, eikä se ole sattumaa. Ehkä perussuomalaisten joukossa todella on enemmän antisosiaalisia ihmisiä, joille vaikeutta ei moraalisesti tuota kirjoitella vihaa netissä? Ja jos se puolue perussuomalaiset on joihinkin natseihin sotkeentunut, niin se on niiden asia hoitaa tollanen iso ongelma pois, ettei tavallisten tarvitse pelätä.Mainitse yksikään Halla-Ahon ajatuksista mikä on vastenmielinen, niin katsotaan onko se oikeasti sitä! Uskallatko laittaa väitteesi koetukselle?
" vastenmielinen ajatuksiltaan onkin, halunnee olla mikään.. "
Haukut kirjoittelevia kanssaihmisiä sekopäiksi, eli syyllistyt juuri siihen mistä tässä tekstissäsi valitat.
"olla mikään sekopäiden uusi "
"eli tän foorumin m*lkut nettipäivystäjät ei tee"
"jo aika monella imbesillillä aktiivikirjoittajalla tällä"
- Tosi on
Tuo kirjoitus oli tehty ajat sitten, kun Halla-aho ei ollut kansanedustaja. Joten sen ajankohtaisuus ja yhdistäminen kansanedustan toimintaan ei pidä paikkaansa.
- Petosjytky löyhkää
Seiskapäivääshow jatkuu, Äärioikeiston Kakkoskokoomus ryöstää kansan rahat.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Stefu LOISTAVAA!
Ilmeisesti joku vedonlyönti tms, selvinpäin-elämästä👍👍👍 ilmankos ei ole Sofiaa näkynyt. Miten tän parin nyt käy, kun viimi ei maksettuna enää virta1341998Msisa on eronnut
Mies ei kestänyt jatkuvia syrjähyppyjä eikä totuutta Turun yöstä.291037- 69877
Venäläisiä keksintöjä?
Kun tässä nyt yritän miettiä venäläisiä keksintöjä, niin ei äkkiseltään tule oikein yhtään mieleen. Onko niitä edes?261763Tiedän että on aika luovuttaa
En vaan osaa. Liian kauan toivonut jotain, mikä ei koskaan tule toteutumaan. Olo ei ole mitenkään hyvä, mutta itken vähemmän kuin silloin kun sinuun r65751- 13725
Katumuksesta
Pitkäperjantaina eräässä seurueessa puhuttiin katumisesta ja mitä itse kukin katuu. Yleisintä tuntui olevan pahasti sanominen jollekin läheiselle ja t132686- 83685
- 26669
Sisällissota kiihtyy Ruotsissa
KaupunkiTaistelut koraanin puolesta kiihtyneet Linköpingissä ja Malmössä. Ruotsin poliisi joutunut vetäytymään suojiin. Päätän raporttini Ruotsista.210668