Katanen ei päätä 100miljardin luotosta!

kissamies57

Päätöksen tekee eduskunta,Tähän voi katketa sexpakin tie,Tarvitaan vain 101 viisata tai puolet paikalla olevista niin petollinen yritys menee nurin

6

58

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • omapää

      toivotavasti järki voittaa .

    • omatunto,

      Entäs puoluekuri, siitähän ei saa lipsua. Jos entiset merkit paikkansa pitävät niin hallituspuolueissa kaikki ovat samaa mieltä ja haluavat auttaa Espanjan pankkeja.

      Sydämestäni toivon että edustajilta löytyisi rohkeutta äänestää tukipakettia vastaan ja unohtaa puoluekuri.

      En jaksa uskoa siihen, että hallituspuolueissa kaikki ovat omassa mielessään sitä mieltä että Espanjan pankkeja on lähdettävä tukemaan

    • ent. vas.

      Kova paikka Arhinmäelle, pettää jälleen meidät, omat äänestäjänsä. Arhinmäki saa lohduttautua silllä, että saa leikkiä ministeriä vielä pari vuotta. Toivottavasti ei ole ostettavissa, olen ärtynyt hänen nykyisestä poliittisesta suunnastaan.

    • Avatkaa jo silmät

      "...Ne jotka vastustavat Kreikan tukipaketteja ovat syyllisiä Euroopan talouden tuhoon jos se joskus tapahtuu... jne."

      Katainen käyttää kiristystä ja syyllistämistä valtansa välineenä. Jos kansnaedustaja ei äänestä niin kuin käsketään, hänestä tehdään jo etukäteen syyllinen eli syntipukki milloin mihinkin suureen vahinkoon jos sellainen joskus tapahtuu. ...Katainenantaa ymmärtää käyttävänsä myöhemmin kaiken valtansa sen osoittamiseen että euron kaatumisen pääsyylliset ovat tukipakettien vastustajat Suomessa, os euro kaatuu.

      ...Kataisen vallankäyttö on todella sikamaista diktatuuria jossa pakottaminen ja kiristäminen ovat tärkeimmät työkalut. Kiristykseen liittyy aina pelote täysin epäoikeudenmukaisesta ja mielivaltaisesta sanktiosta. Jos niskuroit, minulla on vaikutusvaltaa tehdä sinusta syntipukki mihin tahansa asiaan. Ura loppuu ja maine menee, mutta niin ei tapahdu kuhnhan teet kuten minä käsken. Tämä Hitlerin vallankäyttö-oppi toimi aikoinaan hyvin Natsi-Saksassa, ja toimii nyt erinomaisesti Kokoomus-Suomessa, joka tosellakaan ei ole todellisen demokratia päivää nähnyt vuosiin.

    • kupla talous

      euro kaatuu joka tapauksessa vastusti tai ei . syy on yksinkertainen rahat loppuu kukkarosta .

    • mitä sä sekoilet

      siis täh?

      a) mikä ihmeen 100 miljardin luotto?
      Kuka niin väittää että Suomi sellaista on tekemässä?

      b) kuka väittää että Katainen ylipäätänsä sellaisia asioita päättäisi?
      Ei ole tähänkään mennessä päättänyt.

      Joten koko kirjoitus on täyttä sekoilua

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Stefu LOISTAVAA!

      Ilmeisesti joku vedonlyönti tms, selvinpäin-elämästä👍👍👍 ilmankos ei ole Sofiaa näkynyt. Miten tän parin nyt käy, kun viimi ei maksettuna enää virta
      Kotimaiset julkkisjuorut
      134
      1998
    2. Msisa on eronnut

      Mies ei kestänyt jatkuvia syrjähyppyjä eikä totuutta Turun yöstä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      29
      1037
    3. Missä sinuun mies voisi

      näin pääsiäisenä vahingossa törmätä? Ei ilmeisesti missään?
      Ikävä
      69
      877
    4. Venäläisiä keksintöjä?

      Kun tässä nyt yritän miettiä venäläisiä keksintöjä, niin ei äkkiseltään tule oikein yhtään mieleen. Onko niitä edes?
      Maailman menoa
      261
      763
    5. Tiedän että on aika luovuttaa

      En vaan osaa. Liian kauan toivonut jotain, mikä ei koskaan tule toteutumaan. Olo ei ole mitenkään hyvä, mutta itken vähemmän kuin silloin kun sinuun r
      Ikävä
      65
      751
    6. Raviskalla tappo?

      Huhuja liikkuu et raviskalla ois joku laitettu kylymäksi?
      Oulainen
      13
      725
    7. Katumuksesta

      Pitkäperjantaina eräässä seurueessa puhuttiin katumisesta ja mitä itse kukin katuu. Yleisintä tuntui olevan pahasti sanominen jollekin läheiselle ja t
      Sinkut
      132
      686
    8. Sun mies on mun

      Sinun mies on yksin minun ja sinä et voi sille mitään.
      Ikävä
      83
      685
    9. Et arvaa nainen, miten ikävä mulla on sinua.

      Sinua ei voi unohtaa. Pusu sulle musulle!
      Ikävä
      26
      669
    10. Sisällissota kiihtyy Ruotsissa

      KaupunkiTaistelut koraanin puolesta kiihtyneet Linköpingissä ja Malmössä. Ruotsin poliisi joutunut vetäytymään suojiin. Päätän raporttini Ruotsista.
      Maailman menoa
      210
      668
    Aihe