Julkisen sanan neuvoston puheenjohtaja Risto Uimonen sanoi Oulu-radion Ajantasa -ohjelmassa, 12.6.2012 klo 10.24, erikoisen törkeän kommentin Timo Soinista.
Sipilän valintaa kommentoidessaan hän sanoi mm. näin: "Hän on myös kaukana Timo Soinin kaltaisesta kansankiihottajasta"
Sipilän valintaa kommentoidessaan hän sanoi mm. näin: "Hän on myös kaukana Timo Soinin kaltaisesta kansankiihottajasta"
Vastaukset 13
Vanhimmat
Valjastettu persuja kaatamaan!
ai näinkö ei olisi saanut tehdä? nytkö tästä pitää heti tehdä tutkintapyyntö poliisille?
Laitoin jo Timolle tiedoksi.
Juttuhan on selvää kunnianloukkausainesta!!!
höö... siis että täällä ollaan sitä mieltä että halla-ahon tuomio on väärä mutta että tämä uimosen lausunto on hirvittävä herjaus, josta pitää nostaa heti syyte? tuota, onko sulla pallo ihan hukassa? vai onko tämä vitsi? sano että tämä on VITSI? ei kai kukaan nyt noin toope voi olla...
Näköjään taas kerran "kysyjällä" pallo hukassa, tämä "kysyjä" on kyllä aina niin pitkällä suomalaisessa mäntymetsässä, mutta jaksaa kysellä :)
Kumpikohan mahtaa olla persulla hukassa, pullo vai pallo, vai molemmat?
Uimonen ny pönkittää omiaan. Huono sanavalinta, kieltämättä. Mutta tyypillistä Uimosta.
no ainakin teihin perSSuihin tuo kiihoitus tuntui uponneen. olette aika kiihtyneessä tilassa moisen uimosen sanomisen jälkeen. eli osui ja upposi.
ps. mene pummi töihin.
RISTO UIMONEN tekee tuolla tempullaan vaan PerusSuomalaisille lisää kannatuksen nousua.
kato sinäkin heräsit. edelleen kaipaan linkkiä siihen iltalehden galluppiin jonka mukaan valtaosa suomalaisia tukee halla-ahoa. pyysin tätä jo aikaisemmin kun väitit että tälläinen on olemassa mutta mitään ei ole vain kuulunut.
Sullehan tuo kaikenlainen "kaipaaminen" ja älyttömien kysely on oikein elämäntapa, mutta sulta jotain kysyessä tai vastausta halutessa, eipä yleensä kuulu tai näy mitään . . . joten :) tsemppiä ja kaipauksia vaan sulle jatkossakin :)
Lahopäät saa höpöttää mitä vain suojatyöpaikkansa eteen!
Täällähän se on: Toiveuusinta!
Muutama täky Illmanin Mikalle
"Tätä bloggausta ei tarvitse selitellä. Senaatin oikeusosasto loukkasi oikeudentajuani pahimman kerran ja pistän hanttiin helpoimmalla keksimälläni tavalla: levittämällä sensuurituomion saanutta kirjoitusta. Jos tästä tuomio tulee, niin sehän on vain kunniakasta. Jopa tavoiteltavaa."
http://www.teemulahtinen.fi/2012/06/08/muutama-taky-illmanin-mikalle/
Tässä pari nasevaa kommenttia:
(1) http://oikeusjakohtuus.blogspot.com/2012/06/kkon-halla-aho-tuomio-on-ainutlaatuisen.html
(2) http://ohohupsis.puheenvuoro.uusisuomi.fi/108056-olen-kiihottunut
http://kemppinen.blogspot.fi/2012/06/halla-aho.html