Äärioikeiston populistipersut VALEVASTUSTAVAT kaikkea

Mutta todellisuudessa ovat Kokoomuksen varjopuolue ja soutavat veropakolais-suursijoittajien, eli kansan- ja maanpettureitten venettä.


http://www.kansanuutiset.fi/uutiset/kotimaa/2816817/vasemmiston-kalliorinne-”kriiseihin-reagoitava-nopeasti-ja-oikealla-tavalla”


Suomen työväestön, tavallisen kansan asialla on vain Vasemmistoliitto, muistakaa äänestää syksyn kunnallisvaaleissa.
6<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Vasemmisto on enemmän oikeistolainen kuin entinen Suomen maalaispuolue. Miksi vasemmisto vehkeilee valtaeliitin Bilderberg kokouksissa?

Äänestä
  • Samaa sontaa kylvät vuodesta toiseen! Miten eroat Leninistä jonka lempiharrastus oli niiden kiduttaminen jotka rakastavat perhettään ja isänmaataan???

    Äänestä

  • YÄK! kirjoitti:

    Samaa sontaa kylvät vuodesta toiseen! Miten eroat Leninistä jonka lempiharrastus oli niiden kiduttaminen jotka rakastavat perhettään ja isänmaataan???

    Minä, Perussuomalainenko Leenini setä? Nyt olet ymmärtänyt jotain väärin tai sitten et tiedä Suomen poliittisesta historiasta paljoakaan.

    Äänestä

Vasemmistoliitto ei ole osallistunut Bilderberg -kokoukseen. Sekoitat Demareihin, tai Persuihin=Kokoomus, joka oli veroparatiiseista suunniteltu kansanpetos viime eduskuntavaaleissa, meni läpi äärioikeistomedian mainonnalla.

Äänestä
  • Demarit ovat vasemmistoa eli työväenpuolue aivan siinä missä SKPkin on, vain maltillinen työväenpuolue, ei välttämättä usko esimerkiksi vallankumoukseen, kun työväki ottaa oikeuden omiin käsiinsä. Aivan, työväenaate on kuollut aate, sitä on mahdoton toteuttaa nyky-yhteiskunnassa ja poliittisessa järjestelmässä juuriansa myöten. Nykyään korostuu enemmälti jo uusvasemmistolaisuus kaikissa näissä ns vasemmistopuolueissa.

    Tuo äärioikeisto-vasemmisto asetelma ei pidä enää paikkaansa siinä missä se oli ehkä 1900-luvulla, tulee ymmärtää, että nykyedemokratiaa hallitsee valtaeliitti konsensuspolitiikallaan, eli kaikki suuret puolueet aatetulkinnoistaan huolimatta ovat sitä samaa (esimerkkinä SDP, keskusta, kok, vas.liitto) - peruasuomalaiset eivät ole tähän konsensuspoliittiseen hegemoniaan lähteneet mukaan.

    Äänestä

Entä mihin vasemmistoliitto mahtaa olla unohtanut ennen vaaleja toitottamansa kannan ettei Suomen pidä enää lähteä mukaan tukemaan uusien kriisimaiden pankkeja saati sitoutua vakausmekanismeihin? Hmm? Puolueen sivuilla ei Espanjan tämänhetkistä tilannetta mainita puolellakaan sanalla, eikä myöskään sitä että Arhinmäen punavihertävä kopla tulee äänestämään hallituskurin puitteissa kaikkien edellämainittujen tukitoimien puolesta.

Niinpäniin. Vasemmistoliiton siunauksella suomalainen kansakunta marssii lammasmaisesti kohti lopullista tuhoaan - äänestäjiä viilataan linssiin minkä ehditään mutta vasemmistolaisia itseään näyttää kiinnostavan enemmän pauhata suut vaahdossa ja hullunkiilto silmissä jostain toisarvoisesta Halla-Ahosta. O tempora, o mores.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ÄÄNET VASEMMISTOLLE kirjoitti:

Mutta todellisuudessa ovat Kokoomuksen varjopuolue ja soutavat veropakolais-suursijoittajien, eli kansan- ja maanpettureitten venettä.


http://www.kansanuutiset.fi/uutiset/kotimaa/2816817/vasemmiston-kalliorinne-”kriiseihin-reagoitava-nopeasti-ja-oikealla-tavalla”


Suomen työväestön, tavallisen kansan asialla on vain Vasemmistoliitto, muistakaa äänestää syksyn kunnallisvaaleissa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu