Onko kellään tietoa millaisia mahdollisuuksia olisi yöpyä Tallinnassa omalla vaunulla? Olen nähnyt Piritaan menevän tien laidassa kyltin camping-alueesta, mutten ole osannut sitä paikallistaa. Jos olet käynyt tai tiedät, minkä tasoinen se on, tai muita mahdollisuuksia Tallinnassa, niin kuulisin mielelläni.
Asuntovaunulla Tallinnaan!
Koomi
101202
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Soon helppuva, nouset helssingissä laivaan käväiset murkinalla. Kun olet haukannut vähäisen apetta oletkin jo Tallinnassa. Eise oo sen vaikiampaa.
Tuohan on tuttua, muttei vastaus kysymykseeni
venesatamassa hyvä paikka. mmutan euron hintaan.
Jos on Fiat vetoautona niin älä lähde koska nivelet hajoo ja viitosvaihde!
http://www.google.fi/search?hl=fi&q=leirintäalue tallina&meta=&btnG=Google-haku
Katso mitä löysin kun laitoin Googleen sanat leirintäalueet tallin.
Minä olisin myös kiinnostunut matkailemaan Virossa vaunun kanssa, mutta vaimo ei ole kiinnostunut. Vetoautokin pääsisi helpommalla, kun siellä ei kaiketi ole paljonkaan nousuja.
Tämänkin saisi tietää googlettamalla, mutta herätänpä keskustelua, mitä muilla on maksanut Suomenlahden ylitys 12 metrisellä yhdistelmällä?
Oletteko kohdanneet sitä paljon puhuttua rikollisuutta matkoillanne Virossa? Ennakkoluulot ovat ainakin syvällä...
Niin hinnat ovat näköjään noin 180€ ja mitään rikollisuutta sielä ei ole enemmän kuin täälläkään. Jos asut leirintäalueella ja vaunussa on normaalilukkoja niin se riittää.
Tämä rikolisuus on maustettu liian paljon täällä Suomessa. Me olemme käyneet asuntoautolla 11 eri maissa josta yksi Italia eikä koskaan ole mitään varastettu tai muuten uhkailtu.
Mutta jos pelkää niin ei kannata matkustaa ei edes Viroon koska loma on pilalla jos koko ajan luulee että sinua ryöstetään.
http://www.tallinksilja.com/fi/trips/vehiclePrices/vehiclePricesHelTal.htm
Tänne on taas tyypillinen eläkeläinen luonu puheen aiheen.
Siis kuka vähääkään järkeä omistava tuonne ryöstettäväksi menee, ja vielä vapaaehtoisesti.
On sitä maailmaa muuallakin ja turvallisempaa kuljeskella.
Ei Viroon
Ei Fiatti
Ei lapsia
Ei sitä
Ei tätä
Ei maailma ole niin paha kun moni luulee! Mutta jos rahat on loppu niin on helppoa sanoa että kyllä minä ostaisin uusi Mersu ja matkustaisin Eestiin mutta kun sielä on ne ryöstäjät!
Päivitetään tietoja: Piritassa yö maksaa 20e ja 2e kolikolla pääsee suihkuun. Ihan surkia paikka, kannattaa ajaa 18km Vanamoise camping alueelle. Siellä kahdelta henkilöltä yö 22e ja palvelut sata kertaa paremmat, kuin myös paikat.