KKO:n perustelut tuomiolle

sinä päätät

9

55

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • bbcbvcvbbbvgh

      En uskalla arvostella. Jumalaa suomessa voi vapaasti arvostella, mutta kko on niin paljon sen yläpuolella että parempi olla hiljaa.
      Maalaisjärjellä ajatellen toiminnan pitäisi olla sellaista että se kritiikin kestää, mutta niinhän se ei tietenkään ole. Soviet-finland.

      • edustajan tehtävä

        Kansanedustajien ainakin pitää jo työnsä puolesta arvostella koko oikeusjärjestelmää ja sen tekemiä päätöksiä.


      • Nössöpellet KKO:ssa?
        edustajan tehtävä kirjoitti:

        Kansanedustajien ainakin pitää jo työnsä puolesta arvostella koko oikeusjärjestelmää ja sen tekemiä päätöksiä.

        Mutta nyt meillä on jo KOLME terroristeiksi luokiteltua muslilahkoa täällä, juuri sen takia että asioistamme päättää naiivit vasemmistolehmät jotka uskovat sokeasti sellaisia jotka jo lapsena oppivat että totuutta ei saa kertoa jos se estää saavuttamasta toivottuja tavoitteita!

        Yksi niistä lahoista, Iranin hallituksen rahoittamana, on jo kielletty 12 maassa.


    • Äänestän

      Halla-Ahoa.

      Halla-Aho ja Soini ovat sanomassaan täysin oikeassa.

      Myös kansalaisten enemmistö on samaamieltä.

    • Olipa naurettavaa

      Muka kiihottamista,:)) Ainoat kiihottuneet on olleet syyttäjä ja oikeuslaitoksen tekopyhät ja sisäänlämpiävät tyhjänpaskan tärkeilijät !

      Koko asia ei olisi tarvinnut joutua oikeuden räpisteltäväksi, kun SIINÄKIN ON TAAS poltettu meidän veronmaksajien rahoja aivan JONNINJOUTAVAAN HUMPUUKIIN !

      Ja ei oo ensimmäinen kerta, kun oikeuslaitos on tehnyt oikeusmurhia ja kuinkahan monta syytöntä viruu vankiloissa eripuolilla maailmaa tälläkin hetkellä, joten AIVAN AIHEESTA Halla-aho sanoi, ettei KKO:n tuomio ole taivaan sanaa, vaan muutaman ihmisen tulkintaa !

      • Selkeästi

        KKO rikkoi omaa päätöstään.

        "45. Myös ne lausumat, joiden on edellä todettu täyttävän kiihottamisrikoksen tunnusmerkistön, on määrättävä sananvapauden käyttämisestä joukkoviestinnässä annetun lain 22 §:n 3 momentin nojalla poistettavaksi yleisön saatavilta ja hävitettäväksi."

        Kuitenkin KKO on julkaissut ne itse yleisön saataville eli omille sivuilleen. Pitääkin tutkia onko KKO syyllistynyt samoihin rikoksiin levittämällä ko. tekstiä ja miten heitä rangaistaan oman päätöksensä noudattamatta jättämisestä.


    • tuleeko syyte?

      Haluaisin nähdä kko:n kk:n takaa ...

    • tietoa lisää

      Pitäisi voida keskustella kaikista maailman uskontoihin liittyvistä hyvistä ja pahoista asioista.

    • aina ihm. sopii

      Kyllä sieltä KKO:sta on tullut kansan ihmeteltäväksi ennenkin todella heikosti perusteltuja päätöksiä.
      Taitaa nuo alioikeudet olla sittenkin luotettavampia, sikariporras ei siellä ole niin vallassa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Stefu LOISTAVAA!

      Ilmeisesti joku vedonlyönti tms, selvinpäin-elämästä👍👍👍 ilmankos ei ole Sofiaa näkynyt. Miten tän parin nyt käy, kun viimi ei maksettuna enää virta
      Kotimaiset julkkisjuorut
      134
      2005
    2. Msisa on eronnut

      Mies ei kestänyt jatkuvia syrjähyppyjä eikä totuutta Turun yöstä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      29
      1052
    3. Missä sinuun mies voisi

      näin pääsiäisenä vahingossa törmätä? Ei ilmeisesti missään?
      Ikävä
      69
      878
    4. Venäläisiä keksintöjä?

      Kun tässä nyt yritän miettiä venäläisiä keksintöjä, niin ei äkkiseltään tule oikein yhtään mieleen. Onko niitä edes?
      Maailman menoa
      261
      766
    5. Tiedän että on aika luovuttaa

      En vaan osaa. Liian kauan toivonut jotain, mikä ei koskaan tule toteutumaan. Olo ei ole mitenkään hyvä, mutta itken vähemmän kuin silloin kun sinuun r
      Ikävä
      65
      752
    6. Raviskalla tappo?

      Huhuja liikkuu et raviskalla ois joku laitettu kylymäksi?
      Oulainen
      14
      735
    7. Sun mies on mun

      Sinun mies on yksin minun ja sinä et voi sille mitään.
      Ikävä
      83
      688
    8. Katumuksesta

      Pitkäperjantaina eräässä seurueessa puhuttiin katumisesta ja mitä itse kukin katuu. Yleisintä tuntui olevan pahasti sanominen jollekin läheiselle ja t
      Sinkut
      132
      686
    9. Sisällissota kiihtyy Ruotsissa

      KaupunkiTaistelut koraanin puolesta kiihtyneet Linköpingissä ja Malmössä. Ruotsin poliisi joutunut vetäytymään suojiin. Päätän raporttini Ruotsista.
      Maailman menoa
      213
      673
    10. Et arvaa nainen, miten ikävä mulla on sinua.

      Sinua ei voi unohtaa. Pusu sulle musulle!
      Ikävä
      26
      671
    Aihe