Luuta-mummo takaisin!

Kaikenlainen hätäännys ja kriisi on maassa nyt hyvin suuri. Siksi on tilapäisesti kutsuttava Luuta-mummo Halonen takaisin presidentin toimeen. Jatkoajaksi on asetettava 2 vuoden määräaika.

Turvallinen Halonen on hyvä ja turvallinen keulakuva presidentin virassa tällaisina riitaisuuden aikoina. Paljon selkeämpi valinta kuin mies josta kukaan ei pysty tekemään edes kelvollisen näköistä vahanukkea.

Halonen on haettava takaisin heti.

Jennistä ja Saulista tehdään siksi 2 vuoden määräajaksi varapresidenttejä.
3109
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Onko Suomen korruptoituneessa oikeuslaitoksess... 13:34 War is Peace 0 1
Vapaavuoren pahoinpitely, uhrille aivovamma? 13:34 Eroatko Vapaavuori 0 1
Venäjä on lähettämässä taisteluhelikoptereita ... 13:32 LLopen lottatyttö :) 26 2
Nykynaiset pilalla. 13:30 Voi voi... 8 0
Allahlaiset(kok) ovat vallanneet palstan 13:28 turhilla aloituksill 0 1
Helsingin tarkka-ampujien maalitaulu 13:28 Jes jes! 3 0
Saanko arvostella oikeuden päätöstä? 13:27 Tuomio tulee? 8 1
Onko Vapaavuori syytön kivenheittäjä, ja oli j... 13:27 Rikka omassa silmäss 1 1
Sananvapauden puolesta pitää taistella jatkuva... 13:25 Kritiikki estetään 3 2
Halla-aho erotettiin! 13:22 muslimihännystely 12 0
Ulkomaalaiset nuoret 12-15 vuotiaiten huumebis... 13:21 .................... 1 0
JAN VAPAAVUORI ON YKS SAA-TANAN 13:20 JANKUSIAIVO 2 0
Oli maa nimeltä Neuvostoliitto 13:17 Tosimies. 26 0
SKINI RASISTIT HAKKASIVAT MINUT ! 13:11 regee mopo 5 0
Muhamettilainen raiskasi jälleen 13:10 Allahu Akbar 0 2
Kato, Aamulehden yleisökommentit! 13:08 Oikeaa tiedotusta 0 0
Ratkaisu KKO uskontopoliittisiin ratkaisuihin. 13:06 Tosimies. 35 7
p a s k a vuotaa hillaryn kusen polttamia reis... 13:05 t:¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤ 2 1
Tämä on ihan totta !!! 13:04 Voix SELVEMMIN sanoo 1 1
Vanha kriminaali Vapaavuoren itse pitäisi erota!

Äänestä

Ei ole Sauli ja Jenni tehnee mitään merkittävää, joten voisi siirtää sivuun, vaikka Me Naiset-lehteen.

Äänestä

Jenni on nätti. Jos se on vaan pelkkänä varapresidenttinä, niin sitä voisi silloin hiukan helpommalla päästä tavis rivimieskin vetään viikseen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Suuri hätä päälä kirjoitti:

Kaikenlainen hätäännys ja kriisi on maassa nyt hyvin suuri. Siksi on tilapäisesti kutsuttava Luuta-mummo Halonen takaisin presidentin toimeen. Jatkoajaksi on asetettava 2 vuoden määräaika.

Turvallinen Halonen on hyvä ja turvallinen keulakuva presidentin virassa tällaisina riitaisuuden aikoina. Paljon selkeämpi valinta kuin mies josta kukaan ei pysty tekemään edes kelvollisen näköistä vahanukkea.

Halonen on haettava takaisin heti.

Jennistä ja Saulista tehdään siksi 2 vuoden määräajaksi varapresidenttejä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu