Älä tilaa

Älä vaan tilaa FormLifeltä yhtään mitään. Minua huijattiin tervetulopaketilla ja sit vietiin yhtäkkiä 320 e. Perintätoimisto kehoitti tekemään rikosilmoituksen.
2113
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Oletkin varmaan lukenut täältä suomi24:lta näitä viestiketjuja ko. firman toiminnasta. Et ole ainut joka on joutunut tämän firman huijaamaksi.
Euroopan kuluttajakeskukseen vaan myös reklamaatiota ja pankiin/luottokunnalle palautusvaatimusta.
Prosessi tulee olemaan varmaan pitkä, mutta itse ainakaan en aio antaa periksi.
Tsemppiä!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tyylikäs muutenkin kirjoitti:

Älä vaan tilaa FormLifeltä yhtään mitään. Minua huijattiin tervetulopaketilla ja sit vietiin yhtäkkiä 320 e. Perintätoimisto kehoitti tekemään rikosilmoituksen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu