Homoparin lapset pärjäävät PAREMMIN kuin heteroiden

TUTKIMUS TODISTI SEN

Aiemmin joku jo asiasta postasi, mutta heterofobi moderaattori sen johonkin hukkasi...

http://ohjelmaopas.yle.fi/artikkelit/tiede/tiedeuutiset/lesbojen-lapset-parjaavat-huonommin

"Lesbojen lapset pärjäävät huonommin?
(13.06.2012 klo 15.12)

Uusimmassa Social Sciense Research-julkaisun kahdessa artikkelissa asetetaan kyseenalaiseksi se käsitys, että samaa sukupuolta olevien vanhempien lapset pärjäisivät yhtä hyvin kuin heteroparien lapset.
Amerikan psykologisen yhdistyksen kannan mukaan homoparien lasten kehitys ei kärsi vanhempien suhteen takia. Tuoreen katsauksen mukaan tämä käsitys kuitenkin perustuu tutkimuksille, joista kahta kolmasosaa voidaan pitää epäpätevinä. Tutkimuksissa ei ollut vertailuryhmiä, tutkittavien valinta ei ollut riittävän satunnaista tai seuranta-aika oli liian lyhyt.
Katsauksen kirjoittaja korostaa, että katsaus arvostelee vain tutkimusmetodeja, mutta ei ota kantaa lasten kehitykseen.
Samassa julkaisussa esitetty toinen tukimus ottaa kantaa senkin edestä. Siinä nimittäin väitetään, että jopa 63 prosenttia lesbovanhempien lapsista pärjäsi ydinperheen lapsia huonommin elämässä. Homoisien lasten kohdalla tulokset olivat samansuuntaisia, mutta lievempiä. Erityisen hyvin pärjäsivät vastaavasti lapset, joiden heterovanhemmat eivät eronneet missään vaiheessa."

2

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Mistä puusta

      Mistä puusta ne sen höyläsi,.- ja poikapa tietennnii, kun eihän ne tyttöjä.

      • Tuossa on eräs

        hyvin merkittävä seikka.

        On pantava merkille ja mietittävä tarkoin, millainen ajatuskudelma muhii siinä ilmiössä, että homoseksuaali-pari adoptoi mielellään POIKALAPSEN.

        Mutta lesbopari adoptoi mielellään TYTTÖLAPSEN.

        Tämä ilmiö on merkittävä tekijä koko adoptiopyrkimyksessä.


    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Stefu LOISTAVAA!

      Ilmeisesti joku vedonlyönti tms, selvinpäin-elämästä👍👍👍 ilmankos ei ole Sofiaa näkynyt. Miten tän parin nyt käy, kun viimi ei maksettuna enää virta
      Kotimaiset julkkisjuorut
      134
      1979
    2. Msisa on eronnut

      Mies ei kestänyt jatkuvia syrjähyppyjä eikä totuutta Turun yöstä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      29
      989
    3. Missä sinuun mies voisi

      näin pääsiäisenä vahingossa törmätä? Ei ilmeisesti missään?
      Ikävä
      69
      868
    4. Venäläisiä keksintöjä?

      Kun tässä nyt yritän miettiä venäläisiä keksintöjä, niin ei äkkiseltään tule oikein yhtään mieleen. Onko niitä edes?
      Maailman menoa
      261
      747
    5. Tiedän että on aika luovuttaa

      En vaan osaa. Liian kauan toivonut jotain, mikä ei koskaan tule toteutumaan. Olo ei ole mitenkään hyvä, mutta itken vähemmän kuin silloin kun sinuun r
      Ikävä
      65
      740
    6. Raviskalla tappo?

      Huhuja liikkuu et raviskalla ois joku laitettu kylymäksi?
      Oulainen
      12
      718
    7. Katumuksesta

      Pitkäperjantaina eräässä seurueessa puhuttiin katumisesta ja mitä itse kukin katuu. Yleisintä tuntui olevan pahasti sanominen jollekin läheiselle ja t
      Sinkut
      132
      683
    8. Sun mies on mun

      Sinun mies on yksin minun ja sinä et voi sille mitään.
      Ikävä
      80
      674
    9. Et arvaa nainen, miten ikävä mulla on sinua.

      Sinua ei voi unohtaa. Pusu sulle musulle!
      Ikävä
      26
      662
    10. Sisällissota kiihtyy Ruotsissa

      KaupunkiTaistelut koraanin puolesta kiihtyneet Linköpingissä ja Malmössä. Ruotsin poliisi joutunut vetäytymään suojiin. Päätän raporttini Ruotsista.
      Maailman menoa
      207
      655
    Aihe