Karaokeisäntä hallintovaliokunnan pj?

viikon vitsi

BUEHHHHE

kyllä Suomalainen veronmaksaja nukkuu yönsä hyvin jos tämä
karaokeisäntä valitaan hallintovaliokunnan puheenjohtajaksi!

BUEHHHHH

ottakaa sinne lisäksi laulava bodari ja lukutaidon sahaaja

7

<50

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • .

      Kelpaa niihin tehtäviin näköjään omaisuus-, henki- ja talousrikollisetkin niin miksei sitten karaokeisäntä?

    • Kysyn vaan

      Eerola on ollut mm. ravintola-alan yrittäjänä, miksi halveksit yrittäjiä? Kerro muuten mikä on sinun koulutus ja työkokemus, olisitko sinä muka pätevämpi hallintovaliokunnan puheenjohtajaksi?

    • UHUHUHUH UHHUUUUUUU

      UHUHUHUH UHHUUUUUUU

      Kirvesmiehiä, ajokortittomia liikenneministereitä, peruskoulutasoisia ylioppilaita koko ministeriöaitio täynnä.

      UHUHUHUH UHHUUUUUUU

      • miss lapintie

        Joo, kyllä eduskunnassa toimivien täytyy olla vähintään väitöskirjan väsänneitä professoreja. Turhanpäiväiset työläiset pois eduskunnasta.


      • Ei duunareita
        miss lapintie kirjoitti:

        Joo, kyllä eduskunnassa toimivien täytyy olla vähintään väitöskirjan väsänneitä professoreja. Turhanpäiväiset työläiset pois eduskunnasta.

        Juuri näin, eduskuntaan vähintään tohtoreita tai kaksi akateemista loppututkintoa kuten esim. Kimmo Sasilla on. Hän on juristi ja ekonomi, ajatelkaa jos kaikki edustajat olisivat yhtä fiksuja, kyllä tulisi viisaita päätöksiä!


      • .
        Ei duunareita kirjoitti:

        Juuri näin, eduskuntaan vähintään tohtoreita tai kaksi akateemista loppututkintoa kuten esim. Kimmo Sasilla on. Hän on juristi ja ekonomi, ajatelkaa jos kaikki edustajat olisivat yhtä fiksuja, kyllä tulisi viisaita päätöksiä!

        Vielä kun pysyisi hereillä ratissa...


      • kusipäitä kaikki
        . kirjoitti:

        Vielä kun pysyisi hereillä ratissa...

        ....eikä tappaisi ihmisiä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      98
      4822
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      114
      3952
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      211
      3850
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      119
      2257
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      78
      1980
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      80
      1366
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      137
      1324
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      168
      1296
    9. En ymmärrä ateisteja!

      Raamattu on aitoa historiaa, jotka ovat kirjoittaneet aikalaiset! Mitä änkyröitte turhaa???
      Ateismi
      546
      1178
    10. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      53
      1135
    Aihe