luin just ilmaislehdestä notta annun kaluste ois myynnissä---noi ois hyvä sauma jollekki tosi yrittäjälle---lapualla kun ei ole muita---toisaalta seinäjoki lähellä ja siellä valinnanvaraa
huonekalukauppa myytävänä
mööpeli,.,.,
7781
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Kyllä kauppa käy jos on oikeanlainen asenne myyjällä
Seinäjoen valinnanvaran kanssakin on vähän niin ja näin. Itse en ole löytänyt Seinäjoen huonekalikaupoista muuta kuin tyylitöntä tavaraa, sen alan huippuna Maskun kaluste. Vepsäläisellä kyllä olisi tyyliä mutta siellä tuleekin sitten hinnat vastaan.
se voi tuntua köyhästä kalliilta
kyllä kalusteiden hinnat on pilvis ett kuinkahan kauppa käy ....
jotain tarttis teherä .....oisko myytävien tuotteiden lukumäärällä
saatu tulos parempi kuin yrittää myydä muutamia tuotteita kalliilla hinnoilla....
yleeensäkin huonekaluliikkeissä myytävien tuotteiden hinnat on hinnoiteltu
ihan per-seestä ..... katetta yhritetään saada mahdollisimman ylös
kun tuloksen vois tehdä muullakin tavalla ....
Annun kaluste saakin lopettaa, kauppias ei mukava .
Loppuuhan se, ku asiakkaita ei ole.
Lapualta on vähitellen loppumassa kaikki keskustan tyhjenemisestä päätellen, mutta onhan meillä vielä jäljellä luovat ja uuteen ajatteluun kykenevät hallintoherrat ja -rouvat, jotka nostavat viisaudellaan ja ideoiden rikkaudellaan Lapuan uuteen nousuun. Pankaamme uskomme ja luottamuksemme heidän varaansa.