eli "iloinen nauraja", "bushmanni" jne jne
Näin sanoo Jumala:
Hepr. 10:38 "Kun vanhurskas palvelijani uskoo, hän saa elää, mutta jos hän luopuu, en häntä hyväksy."
kaikille luopioille
5
<50
Vastaukset
- pyh!
ja vielä näin:
Hepr. 6:4-6 "Mahdotontahan on auttaa niitä, jotka kerran ovat päässeet valoon, maistaneet taivaan lahjaa ja tulleet osallisiksi Pyhästä Hengestä, nauttineet Jumalan hyvää sanaa ja kokeneet tulevan maailman voimia mutta luopuneet uskostaan. Ei heitä voi toistamiseen johdattaa kääntymykseen -- niitä, jotka nyt itse ristiinnaulitsevat Jumalan Pojan ja nostavat hänet kaikkien pilkattavaksi!"
Teillä ei siis ole mitään toivoa. Vain ahnas tuli edessä.- Iloinen nauraja
Arvoisa "pyh!". Sinä se vaan piehtaroit jumalharhoissasi ja laitat sanoja mielikuvitusolentosi suuhun. Se toki naurattaa kovastikin. Hah hah haa!
T: Iloinen nauraja
- CEOAJH
Luojan kiitos en siis joudukkaan taivaaseen pyh!in ahdasmielisiä ja naurettavia jorinoita kuuntelemaan vaan pääsen kadotukseen :) missä ei hölömöjä itseään tosiuskovaisina pitäviä kreationisteja tarvitse kuunnella.
Jumalan antama ikuinen elämä on varmasti jokaisen näkökulmasta erilainen. ÄLÄ pyh turhaan ota jumalan valtaa itsellesi
Mitä toivon, että jos jumala on meille oikeasti varannut ikuisen elämän, se on äärettömän monta kertaa huikeampi kokemus kuin mitä suurin osa itseään tosi uskovina pitävät uskoo, luulevat tietävänsä.
vaikka pyh miten päljon suomi fuckken 24 sessa kirjoittaisit niin et silti sen todennäköisemin taivasten kivaan valtakuntaan pääse. vaikka luulet jo paikkasi ostaneesi- pyh!
Et sitten ymmärtänyt asiaa.
- Iloinen nauraja
pyh! kirjoitti:
Et sitten ymmärtänyt asiaa.
Muistelen erittäin suurella lämmöllä sitä hienoa hetkeä kun erosin ev.lut. kirkosta. Kunpa saisin vielä uudelleen kokea sen riemun ja ilon tunteen, joka minut valtasi marssiessani vapaana ulos kirkkoherranvirastosta. Rakastan olla luopio.
T: Iloinen nauraja
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Stefu LOISTAVAA!
Ilmeisesti joku vedonlyönti tms, selvinpäin-elämästä👍👍👍 ilmankos ei ole Sofiaa näkynyt. Miten tän parin nyt käy, kun viimi ei maksettuna enää virta1342005Msisa on eronnut
Mies ei kestänyt jatkuvia syrjähyppyjä eikä totuutta Turun yöstä.291052- 69878
Venäläisiä keksintöjä?
Kun tässä nyt yritän miettiä venäläisiä keksintöjä, niin ei äkkiseltään tule oikein yhtään mieleen. Onko niitä edes?261766Tiedän että on aika luovuttaa
En vaan osaa. Liian kauan toivonut jotain, mikä ei koskaan tule toteutumaan. Olo ei ole mitenkään hyvä, mutta itken vähemmän kuin silloin kun sinuun r65752- 14735
- 83688
Katumuksesta
Pitkäperjantaina eräässä seurueessa puhuttiin katumisesta ja mitä itse kukin katuu. Yleisintä tuntui olevan pahasti sanominen jollekin läheiselle ja t132686Sisällissota kiihtyy Ruotsissa
KaupunkiTaistelut koraanin puolesta kiihtyneet Linköpingissä ja Malmössä. Ruotsin poliisi joutunut vetäytymään suojiin. Päätän raporttini Ruotsista.213673- 26671