Nuorisolla nykyään omat pikku "uutisotsikot"

Julkkisplöjäys

Nykynuorisolla on jo oma todellisuutensa. Aamulla luetaan Lady Gaga -breaking newssejä siitä kuinka hän kaiveli percettään keskellä lavaa. Kyllä on teineillä huolenaiheita maailmasta. Lady Gaga piereskeli ja Michael Jachson kuoli - maailmaloppu tulee.

Kävin sähköpostissani ja kirjauduttuani tililtäni ulos, avautui automaattisesti windowslive-osoitteen MSN-etusivu, joka oli täynnä Lady Gaga breaking news -tasoisia juttuja. Erikoista. Onko tuo joku teinimesettäjien "Helsingin sanomat", vai mistä on oikein kyse?

Julkkiksista pidetään haloota kuin viimistä päivää. Liiketoiminnastahan tässä on kyse, mutta lähinnä huvittaa kuinka lehdet on täynnä jonninjoutavaa nollatasoista ladygaga shaissea.

2

<50

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Julkkisplöjäys

      Ja puhutaan nuorison kesken myös siitä - kuinka kommari Veikkaus ja RAY estävät arpajaislakeineen nuorison omatoimisen "kotona koodaten nettiin" työllistymisen.

      Elias Pietilä menetti USA:ssa palkitun Pajazzo-Iphone -sovellutuksensa RAY:n ahneille Natseille ja rahaa tahkoavat Senttihuutokauppa- ja muut Netti-innovaatiot joutuvat heti raastupaan, kun suomen itikan älyn omaava hallituksen nihilistinen homosakki haluaa kasvattaa nuorisotyöttömyyttä, tekemällä älyttömiä lakeja ja vetämällä itsensä työliistävät Senttihuuto yms. idean keksineet nuoret raastupaan ja "teilaamalla" heidät Monopoiinsa vedoten ja lakipykälillä peloitellen!

      Suomi on Pohjoinen ja Korea MAA

    • Mokutusvariaatio

      Suomessa on hieman erilainen tuo viihde"journalismi"...

      Nimittäin viherkommariämmät tunkevat jotain rihanaa tms., tarkoituksena lobata mulatteja jotta maahan otettaisiin vielä entistäkin enemmän muslneek-väkeä.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Stefu LOISTAVAA!

      Ilmeisesti joku vedonlyönti tms, selvinpäin-elämästä👍👍👍 ilmankos ei ole Sofiaa näkynyt. Miten tän parin nyt käy, kun viimi ei maksettuna enää virta
      Kotimaiset julkkisjuorut
      134
      1979
    2. Msisa on eronnut

      Mies ei kestänyt jatkuvia syrjähyppyjä eikä totuutta Turun yöstä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      29
      989
    3. Missä sinuun mies voisi

      näin pääsiäisenä vahingossa törmätä? Ei ilmeisesti missään?
      Ikävä
      69
      868
    4. Venäläisiä keksintöjä?

      Kun tässä nyt yritän miettiä venäläisiä keksintöjä, niin ei äkkiseltään tule oikein yhtään mieleen. Onko niitä edes?
      Maailman menoa
      261
      747
    5. Tiedän että on aika luovuttaa

      En vaan osaa. Liian kauan toivonut jotain, mikä ei koskaan tule toteutumaan. Olo ei ole mitenkään hyvä, mutta itken vähemmän kuin silloin kun sinuun r
      Ikävä
      65
      740
    6. Raviskalla tappo?

      Huhuja liikkuu et raviskalla ois joku laitettu kylymäksi?
      Oulainen
      12
      718
    7. Katumuksesta

      Pitkäperjantaina eräässä seurueessa puhuttiin katumisesta ja mitä itse kukin katuu. Yleisintä tuntui olevan pahasti sanominen jollekin läheiselle ja t
      Sinkut
      132
      683
    8. Sun mies on mun

      Sinun mies on yksin minun ja sinä et voi sille mitään.
      Ikävä
      80
      674
    9. Et arvaa nainen, miten ikävä mulla on sinua.

      Sinua ei voi unohtaa. Pusu sulle musulle!
      Ikävä
      26
      662
    10. Sisällissota kiihtyy Ruotsissa

      KaupunkiTaistelut koraanin puolesta kiihtyneet Linköpingissä ja Malmössä. Ruotsin poliisi joutunut vetäytymään suojiin. Päätän raporttini Ruotsista.
      Maailman menoa
      207
      655
    Aihe