TUHON PÄIVÄ ??

VAI ONKO ??

Kreikassa järjestetään tänään vaalit joiden tulos vaikuttaa siihen pysyykö Kreikka eurossa vai ei. Vaalihuoneistot sulkeutuvat kello 19 Suomen aikaa. Toivon että vaaleissa voiton vie EU/EURO myönteiset puolueet sillä jos Syriza voittaa niin ajaudumme vain ojasta allikkoon. Kreikan pysyminen euro maana tulee huomattavasti halvemmaksi kuin se että maa hylkää euron joten siitä voi kukin laskea mikä olisi parempi vaihtoehto. Jännittävä ilta tulossa. Juomat on jo kylmenemässä. Kipasen vielä tuossa kioskilla ostamassa namia vaali-illan kunniaksi.

3

70

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Laskujeni mukaan

      se on sitten jo 27. tuhon päivä Kreikan asiassa tänä vuonna.

    • dfsfsdafsdaf

      >>Juomat on jo kylmenemässä. >>

      voi hitsi, itseltä unohtui. pitääpä huomenna raahautua lidliin hakemaan sipsejä ja kolaa. jos eurot vielä silloin kelpaa.

    • Vastuunkantaja sucks

      Menee miten menee, mutta laskutaidottomat kumipäät ja persmulkerot maamme johdosta lapioivat jälleen satoja miljaredeja Kreikkaan. Kuten Saulikin on todennut, köyhä Suomi auttaa rikasta Kreikkaa.

      Tämä johtaa Suomen köyhtymiskierteeseen, jossa on turha odotella kuin almuja rikkailta euromailta.

      http://www.hs.fi/talous/Niinistö Alman lehdille Köyhä Suomi tukee rikkaita maita/a1305575012323

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      116
      5010
    2. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      29
      3623
    3. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      45
      2450
    4. Missä näitte viimeksi?

      Missä näit kaivattua viimeksi ja oliko sähköä ilmassa?
      Ikävä
      50
      1568
    5. Harmittaako sinua yhtään?

      Tuntuuko pahalta ollenkaan?
      Ikävä
      41
      1540
    6. Jätä minut rauhaan

      En pidä sinusta. Lopeta seuraaminen. Älä tulkitse keskustelutaitoa tai ystävällisyyttä miksikään sellaiseksi mitä ne eiv
      Ikävä
      24
      1454
    7. Puukotus yöllä

      Oli kaveri hermostunut ja antanut puukosta.
      Sotkamo
      14
      1272
    8. On varmaan turn off

      Mutta olen tosi kokematon.
      Ikävä
      27
      1168
    9. Minulla ei ole ketään muita

      Enkä halua ketään muita kuin sinut.
      Ikävä
      16
      1152
    10. 165
      1099
    Aihe