SIRIZA häviää...varma tieto

Kreikka tulee valitsemaan EU:n määräämän tien ja tahdin jota sitä kuljetaan. Veljen vaimo on kreikasta ja on kovasti jutellut sukulaistensa kanssa ja nyt näyttää siltä että EU myötämieliset ovat enemmistönä.
Kreikkalaiset pelkäävät ihan helvetisti sitä mitä tulisi tapahtumaan jos ero eu:sta realisoituisi.
Mieluummin siis vyö tosi tiukalle kuin hyppy tuntemattomaan sirizan tielle.
Siellä pitä monen nyt pärjätä 200€ kuussa,EU:n orjana sais 250€ ,Sirizan tiellä ei kukan tiedä onko se 100€ mutta drakmoina.
1483
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat
  • Mikäs puniikki siellä pillittää. kasva aikuiseksi, pelle!

    Äänestä

Markkinatalouteen kuuluu nousut ja romahdukset,jatkuvaa vakaata kasvua ei ole kuin Juttan ja Käteisen haaveunissa.

Äänestä

jepjep

Kiinassa, Venäjällä jne. on demokraattinen markkinatalous, mutta EU-valtioissa
herrojen arvovalta on demokratian esteenä.

Äänestä

SYRIZA 28, ND 27.5,

Äänestä

Työnnä jo per sesilmään koko pikkuporvarillinen homoamnesty.

Äänestä

Sirizan ON hävittävä! Sotsialismi ei enää koskaan saa nostaa inhaa käärmeenpäätään. Missään maassa.

Äänestä

Todella vaikea kuvitella miksi ihmeessä kreikkalaiset valitsisivat potkut eurosta säästösuunnitelmien sijaan, meinaan vaan että pian ovat kaikki krekut ulkomaan matkalla ostamassa ruokaa ja muita tuotteita kun kaikki ovat nostaneet eurot kotiin säilytettäväksi ja maan on pakko siirttyä drakmaan koska eivät noudattaneet muun EU:n kanssa sovittuja asioita.

Äänestä

Suomelle.

Kommareiden voitto ja Kreikan ero eurosta olisivat paras vaihtoehto Suomelle ehdottomasti.

Äänestä
  • Tuollainen karmea paskasakki tulee heittää pellolle EU:sta. Pärjätköön omillaan. Lisärahaa ei kannata mulkerozorbaksille lapiopida enää yhtään, sillä paketteja tarvittaisiin vielä kymmeniä vuosia, jonka jälkeen paskazorbasten anustappi pläjähtäisi jälleen irti ja sonta leviäisi uudelleen silmille.

    Äänestä

Onkohan TietoEnator ääntenlaskennassa osallisena?

Viime Kreikan vaaleissa ei ilmeisesti ehtinyt mukaan, mutta jospa nyt sitten tulisi kataloisenkin toivoma lopputulos?

Ja voihan sitä järjestää vaalit vielä muutamaan kertaan aina uudestaan? Ktllä se oikeakin sitten löytyy lopulta....

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Zappas,, kirjoitti:

Kreikka tulee valitsemaan EU:n määräämän tien ja tahdin jota sitä kuljetaan. Veljen vaimo on kreikasta ja on kovasti jutellut sukulaistensa kanssa ja nyt näyttää siltä että EU myötämieliset ovat enemmistönä.
Kreikkalaiset pelkäävät ihan helvetisti sitä mitä tulisi tapahtumaan jos ero eu:sta realisoituisi.
Mieluummin siis vyö tosi tiukalle kuin hyppy tuntemattomaan sirizan tielle.
Siellä pitä monen nyt pärjätä 200€ kuussa,EU:n orjana sais 250€ ,Sirizan tiellä ei kukan tiedä onko se 100€ mutta drakmoina.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu