Hirveetä rasismia;)
Anna rahaa
354
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Biaudet näköjään tukisi mieluummin "paperittomien klinikkaa".
Onko Biau oikeasti noin hölmö??? Blondi ei tajua että jos tuetaan paperittomien klinikkaa, niin tänne tulee paperittomien kansainvaellus, kun huomaavat että pukeutumalla rähjäisesti ja tunkeutumalla maahan jättäen id-paprut kotiin, saa jopa sadan tonnin leikkauksen ilmaiseksi???
Kaleva kirjoittaa että ihmiset ovatkin älykkäämpiä kuin paperittomien tukijat arvasivat:
http://www.kaleva.fi/uutiset/oulu/paperittomien-klinikan-vastustus-yllatti/596848/
"Kesäkuun alussa avatun klinikan tarkkaa sijaintia tai puhelinnumeroa ei kerrota turvallisuussyistä julkisesti. Vain se on ilmoitettu, että klinikka sijaitsee Oulun diakonissalaitoksen tiloissa keskustassa.
”Sekään tarkkuus ei ollut ehkä viisasta, sillä myös Oulussa näyttää olevan järjestäytynyttä, ulkomaalaisvihamielistä toimintaa”, Rahikainen jatkaa.
Myöskään henkilökunnan nimiä ei ainakaan tässä vaiheessa kerrota."
Josko etelän maista tulee kristittyjä lahtaavia Allahin sodassa haavoittauneita, ja diakonissalaitos hoitaa heidät kirkollisveroista otetuilla rahoilla?
"hoitaa heidät", siis taistelukuntoon?!
Mitä nämä kumipäät sitten ovat, jotka antavat rahaa romanimafialle?
Romanien bisnekset luistavat näköjään hyvin. varastettuja koruja sekä elektroniikkaa autojen perät täynnä.
PASKALAKIT kyttäävät pieniä ylinopeuksia kaupunkialueilla eikä romanisaastan perseily kiiinnosta pätkääkään.