8perhesurmaa 2v sisällä kertoo karua kieltä

kok:n toivotalkoista

Sitten latvalaho katainen haluaa syytää rahaa kreikka,portugali,irlanti,espanja ja italiaan jotka revitään normiduunareiden selkänahasta.

Kehtaa viellä savon pyllynaamio jygä ihmetellä ja sanoi vähänaikaa sitten että kun siellä savossa 43v avohoitotapaus ei päässyt hoitoon ja viilsi 17v kokoomus nuoren kurkun auki että jostain hädästä tämmöiset teot kertovat!

Ja se hätä on kokoomuksen aiheuttamaa eli kannattiko käydä normiduunarit äänestämässä kok & ps(ovat sitä samaa tavaraa)?
KusetusTalkoiden kylvämää satoa niitetään nyt ja ihmisiä kuolee.

10

53

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • nellosin lenkki

      Onneksi kokoomus on ottanut niskalenkin harmaasta taloudesta ja persut senkun JYRISEE harmaata taloutta vastaan.Eikö?!

      • huutoa puskasta

        timo söine(kaikki pitzat)hykertelee ja makaa kataisen kanssa harmaan talouden rahasammon päällä ja ovat hiiren hiljaa siitä.
        Tällöin onkin kätevää osotella sormella asioihin joihin ei voi vaikuttaa.


    • saa mitä äänestää

      Kansa kun ihan pokkana hyväksyy sen että aselain kiristys (mikä lapsekas ajatus!) on ainoa ratkaisu yhteiskunnan syvällisiin ongelmiin, niin miksi ihmeessä joku poliitikko Katainen vaivautuisi sen enempään!

      Kun kansa on tyhmä niin tällaista tyhmyyttä se vaihdossa saa.

      • talkoot ohi

        Joo mutta ei tahdo ENÄÄN KOSKAAN UUDESTAAN!!


    • Pimeä on voitolla.

      Nämä kaikki kotiampumiset on samaa Bilderbergiläistä juonta. Tämä on Ihan kaikki tyynni samaa Vapaamuurarien ihannoimaa maailmanherruuden ajamista ja painamista ja höökäämistä.

      Vapaamuurarit haluavat saada suuret määrät näitä ampumistapauksia nyt koko Suomeen. Ja sitä kautta suuren pelon päälle kaikkiin suomalaisiin. Tämä johtaa siihen että lähes kaikki kiväärit ja käsiaseet tullaan keräämään yksityistalouksista pois 2 vuoden sisällä.

      Aseeton maa ei pysty tekemään vastarintaa. Bilderbergien ja Vapaamuurarien tavoite on Euroopan Neuvostoliiton luominen. Suomi aiotaan pakottaa sen osavaltioksi. Sekä Alexander Stubb että Jyrki Katainen ovat molemmat sanoneet kannattavansa Liittovaltion luomista.

      Katainen on Vapaamuurarien jäsen. kuten oli myös hänen lentomekaanikko isänsä Siilinjärvellä. Katainen on käynyt Bilderbergien aivopesussa moneen otteeseen. Katainen ja Kokoomus haluavat murentaa Suomen itsenäisyyden, ja itsenäisyyttä kannattavat isänmaallisten voimat aiotaan musertaa.

      Maa riisutaan ihmisten pelkoa hyväksi käyttäen aseista. Ja sen jälkeen maa myydään lihoiksi. Kukaan ei pysty tätä Kataisen ja Kokoomuksen kulkua nyt tällä hetkellä estämään.

      Musta enkeli ja sen varjo liikkuu nyt pienen Suomen päällä. Jos joku johonkin jumaliin tai johonkin suurempiin voimiin uskoo, niin rukoilkaa nyt. Rukoilkaa jo heti tänään. Huomisen Eduskunnan täysistunnon jälkeen se on jo liian myöhäistä.

      Pimeät voimat Euroopassa ja Suomessa ovat pääsemässä nyt juhannuksen alusviikolla hyvin ratkaisevasti voitolle.

    • porvarin poika

      Kansa äänesti kokoomuksen ELI KAIKKI SUOMALAISET OVAT PORVAREITA se näytti äänestystulos viime vaaleissa.

    • SÄÄLITTÄVÄ SPEDE

      ETKÖ OSAA EDES HÄVETÄ!!!

      käytät näitä perhesurmia ja ihmisten ahdinkoa HYVÄKSI
      sun poliittisessa paatoksessa!
      MIKÄ SPEDE OIKEEN OLET?

      Säälittävää vetää politiikka tähän.

      • oletko tyhmä?

        Hei HUUTAVA SPEDE SIELLÄ!!!!Jostainhan se pahaolo johtuu ei ennen 70&80&90luvulla ollut viellä vastaavia perhesurmia suomessa,täysin uusi trendi ja kyllä se kuule syyllinen on vallankahvassa oleva riistokapitalismin puolesta mokuttava riisto eliitti ei muu!


    • Vuodenvaihteessa

      " Maa riisutaan ihmisten pelkoa hyväksi käyttäen aseista. Ja sen jälkeen maa myydään lihoiksi. Kukaan ei pysty tätä Kataisen ja Kokoomuksen kulkua nyt tällä hetkellä estämään. "

      Kuulostaa ihan uskottavan tuntuiselta kehityssuunnalta.

      Jo nyt poliisien taholta ja lehdistössä vaaditaan erittäin radikaaleja muutoksia. Melkein minkälaiset tahansa vaatimukset alkavat mennä nyt läpi.

      Riippuu siitä miten noepasti Eduskunta ottaa asian syksyllä käsittelyynsä. Kaikkia ampuma-aseita voidaan hyvinkin nopeasti alkaa keräämään suomalaisista kodeista pois.

      • LahtausTalkoot

        Helpompaa ottaa usan lait ja jokaiselle aseet ja paljon ammuksia ja sitten voikin jo kokkareiden lahtaustalkoot alkaa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Stefu LOISTAVAA!

      Ilmeisesti joku vedonlyönti tms, selvinpäin-elämästä👍👍👍 ilmankos ei ole Sofiaa näkynyt. Miten tän parin nyt käy, kun viimi ei maksettuna enää virta
      Kotimaiset julkkisjuorut
      134
      1947
    2. Msisa on eronnut

      Mies ei kestänyt jatkuvia syrjähyppyjä eikä totuutta Turun yöstä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      28
      891
    3. Missä sinuun mies voisi

      näin pääsiäisenä vahingossa törmätä? Ei ilmeisesti missään?
      Ikävä
      69
      855
    4. Venäläisiä keksintöjä?

      Kun tässä nyt yritän miettiä venäläisiä keksintöjä, niin ei äkkiseltään tule oikein yhtään mieleen. Onko niitä edes?
      Maailman menoa
      259
      732
    5. Tiedän että on aika luovuttaa

      En vaan osaa. Liian kauan toivonut jotain, mikä ei koskaan tule toteutumaan. Olo ei ole mitenkään hyvä, mutta itken vähemmän kuin silloin kun sinuun r
      Ikävä
      64
      717
    6. Raviskalla tappo?

      Huhuja liikkuu et raviskalla ois joku laitettu kylymäksi?
      Oulainen
      10
      696
    7. Katumuksesta

      Pitkäperjantaina eräässä seurueessa puhuttiin katumisesta ja mitä itse kukin katuu. Yleisintä tuntui olevan pahasti sanominen jollekin läheiselle ja t
      Sinkut
      132
      673
    8. Et arvaa nainen, miten ikävä mulla on sinua.

      Sinua ei voi unohtaa. Pusu sulle musulle!
      Ikävä
      26
      649
    9. Sun mies on mun

      Sinun mies on yksin minun ja sinä et voi sille mitään.
      Ikävä
      77
      648
    10. Sisällissota kiihtyy Ruotsissa

      KaupunkiTaistelut koraanin puolesta kiihtyneet Linköpingissä ja Malmössä. Ruotsin poliisi joutunut vetäytymään suojiin. Päätän raporttini Ruotsista.
      Maailman menoa
      201
      640
    Aihe