BREIVIK oli SSRI-ritari. Prozacia huulessa "SS-ritarilla"

Ritari-Ässän auto

"Ässäritari" oli Breivikkikin, kaikki kouluampujat ja Breivik sama SSRI-lääkitys päällä? Miksi asia ei herätä keskustelua, ja kouluammunnat jatkuvat?
One more mass killer, one more drug-addled mind
-- In hundreds of square miles of supposed analysis of the Norway mass murder, almost nobody has noticed that the smirking Anders Breivik was taking large quantities of mind-altering chemicals.
Breivikkiä on tutkittu juurta jaksain mutta kukaan ei ole huomioinut että hän otti suuria annoksia mielialaa muuttavia kemikaaleja.
http://www.dailymail.co.uk/debate/article-2020583/Norway-killer-Anders-Behring-Breivik-One-drug-addled-mind.html

Joitakin psyykelääkkeiden alaisia murhaajia:
Patrick Purdy, Cleveland school kouluammunta
Jeff Weise, Red Lake High School kouluammunta Michael McDermott, Wakefield massamurha
Kip Kinkel, joukkoammunta Oregonissa.
John Hinckley, Ronald Reaganin murhayritys
‘Unabomber’ Ted Kaczynskiltä löydettiin myös psyykelääkkeitä.

21

397

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ja kaikki nämä
    • Vastuuta pitää olla

      Hei sinä mielialalääkkeiden vastustaja, ei ole oikeesti kivaa eikä kovin vastuuntuntoista puuhaa pelotella ihmisiä näistä lääkkeistä. Joillakin ihmisillä on todella vaikeita ongelmia joihin he tarvitsevat näitä lääkkeitä selvitäkseen ihan jokapäiväisistä tavallisista toimista ja sitten sinä tulet tänne pelottelemaa ja aiheutat lääkityksen lopettamisen joka saattaa johtaa jopa nuoren itsemurhaan. Ajattele nyt hyvä ihminen hiukan mitä kirjoitat ja oletko todella sinä henkilökohtaisesti valmis kantamaan vastuun näiden nuorten elämästä tai sen elämän päättämisestä, jotka sinun pelottelujen vuoksi lopettavat heille tärkeän lääkityksen?

      • SANO EI HUUMEILLE!

        Totuus on että juuri mielialalääkkeet ne tuhoaa ihmisiä, aina käyttäjänsä, ja usein muitakin, kuten kouluammunnoissa,.
        vastuutonta on mainostaa ja syöttää moisia huumepillereitä ihmisille.


      • juopporalli
        SANO EI HUUMEILLE! kirjoitti:

        Totuus on että juuri mielialalääkkeet ne tuhoaa ihmisiä, aina käyttäjänsä, ja usein muitakin, kuten kouluammunnoissa,.
        vastuutonta on mainostaa ja syöttää moisia huumepillereitä ihmisille.

        Sano ei myös viinalle.


      • Anonyymi
        juopporalli kirjoitti:

        Sano ei myös viinalle.

        myös Breivik oli mamu- kun ei ollut suomalainen.


      • Anonyymi

        PÖÖ !! -

        Ehkä parempi ""pelotella"", kuin että tuloksena on murhia , väkivaltaa, jne...?


    • Anonyymi

      Turha luulla, että SSRI tekisi väkivaltaiseksi, lähinnäraukaisevat ja passivoivat, vaikutus tuleekin käytön päätyttyä, kun ne ovat aktivoineet psyykettä.
      Itse olen käyttänyt useita SSRI-lääkkeitä 90-luvun puolivälistä saakka. Tällä hetkellä on käytössä essitalopraami.

    • Anonyymi

      Hyss! Ei saa suututtaa big pharman lakimiehiä.

      • Anonyymi

        Psykiatria on nykyajan keskitysleiri-ihmistuhontaa monin eri keinoin


    • Anonyymi

      Todella mielenkiintoinen mielipide, kun keksit asian joka yhdistää useita massamurhaajia, mutta itseasiassa se taitaa olla se ahdistus eikä ne lääkkeet, eli vähän toisinpäin. Ja jokaiselle ahdistuneelle ihmiselle annetaan niitä, koska luulaan että ne auttavat, ehkä vain sosiaalisissa piireissä.

      • Anonyymi

        Aivan oikein, samanaikaisuudesta tehty syy-yhteys. Itse olen vuosikymmeniä käyttänyt erilaisia SSRI-lääkkeitä ja lähinnä ne ovat raukaisevia.
        Lieventävät kovasti kiukkuisuutta ja ärtymystä ainakin itsellä. Tietysti ovat seksuaalisesti latistavia, valitettavasti.


      • Anonyymi
        UUSI
        Anonyymi kirjoitti:

        Aivan oikein, samanaikaisuudesta tehty syy-yhteys. Itse olen vuosikymmeniä käyttänyt erilaisia SSRI-lääkkeitä ja lähinnä ne ovat raukaisevia.
        Lieventävät kovasti kiukkuisuutta ja ärtymystä ainakin itsellä. Tietysti ovat seksuaalisesti latistavia, valitettavasti.

        SSRI kehitettiin USAssa sotilaille luomaan vihantunnetta sotimiseen. Psykiatrit sitten alkoi jakamaan niitä teineille.

        Mahdollisesti nuorilla päät sekoaa herkemmin noista SSRI-tabuista, ... voihan silti jotkut olla niin lamaantuneita että ei edes SSRI vaikuta mitenkään... ihmisissähän on erilaisia


    • Anonyymi

      "NORJAN DEMARIKANTA VÄHENI"!!!

    • Anonyymi

      KAIKILLA KOULUAMPUJILLA sama SSRI-lääkitys ...

    • Anonyymi

      oliko tampereen puukko-persu psykiatrien SSRI-huumeissa?

    • Anonyymi

      Ei punikit sukupuuttoon häviä, vaikka joku niitä väliin vähän harventaakin.

    • Anonyymi

      varokaa mielenterveys-toimijoita

    Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      121
      10332
    2. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      52
      5040
    3. Taas ryssittiin oikein kunnolla

      r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
      NATO
      42
      2221
    4. Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle

      Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘
      Ikävä
      105
      2068
    5. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

      Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
      Ikävä
      26
      1924
    6. Vanha Suola janottaa Iivarilla

      Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia
      Kemijärvi
      13
      1601
    7. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

      Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
      Nurmes
      41
      1412
    8. Tiedän kuka sinä noista olet

      Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta
      Ikävä
      27
      1050
    9. Känniläiset veneessä?

      Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v
      Nurmes
      31
      1011
    10. Rakastuminenhan on psykoosi

      Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk
      Ikävä
      54
      977
    Aihe