Syksyn kunnallisvaaleissa on kansan aika nousta vastarintaan, puolustamaan oikeuksiaan ja ennen kaikkea estämään Äärioikeiston Petosjytkyjen=Kokoomuksen kaavailema Natojäsenyys.
Tuhansia miljardeja euroja loputtomiin, Suomi Natopanssareitten ja ohjusten tukikohdaksi, kansan rahat asekauppoihin ja murhiin.
Bryssä tuli viime eduskuntavaaleissa Äärioikealta, se tuli kahden Kokoomuksen=Persut=Kokoomus -muodossa. Porvarit pettävät aina. Nyt ne veljeilevät Venäjän nykyisen Bilderberg -johdon kanssa.
EI Natolle, EI Guggenheimille, KYLLÄ VASEMMISTOLLE
7
<50
Vastaukset
- Äänet Vasemmistolle
Erehdyt Eskoseni.
http://www.kansanuutiset.fi/uutiset/ulkomaat/2821759/syriza-”kreikkalaiset-peloteltiin-vanhojen-valtapuolueiden-taakse” - Äänet Vasemmistolle
Onneksi meillä Suomessa on moderni ja oikeudenmukainen, upea Vasemmistoliitto, joka tulee voittamaan syksyn kunnallisvaalit, kun kansa kostaa porvareitten kahden Kokoomuksen=Pers=Kok kansanpetoksen.
- Ihmiset Ensin
Vasemmistolaista Juhannusta kaikille !
- Hyvä Vassarit !
Kiitos samoin sinulle, syksyn kunnallisvaaleissa kansa kostaa PetosjytkyKokoomukselle.
- Petosjytky löyhkää
Tämä palsta on äärioikeiston kahden Kokoomuksen=Persut=Kokoomus -mainospalsta, joten älkää menkö massan mukana, ajatelkaa omilla aivoillanne. Petosjytky on nähty ja läpimädäksi todettu. Veroparatiiseista suunniteltu kansanpetos oli varasuunnitelma Kokoomuksen suosion laskun varalle.
Nyt Suomea johtaa kaksi Kokoomusta oppositio-hallitus -akselilla. Toinen Kokoomus=Persut VALEVASTUSTAA kaikkea, että toinen Kokoomus saa varjolla ryöstää kansan rahat veroparatiiseihin.- EI NATOLLE VAS
Äärioikeiston Persut=Kokoomus ovat laittamassa tuhansia miljardeja euroja Natoon, loputkin kansalaisten oikeuksista viedään ja leipäjonot pitenevät.
Bryssä todellakin tuli viime eduskuntavaaleissa ÄÄRIOIKEALTA Persujen=Kokoomuksen kautta.
- Äänet Vasemmistolle
Syksyn kunnallisvaaleissa ihmiset, viimeiset mahdollisuudet ajaa työväestön asiaa, vastustaa natoa ja vaatia hyvinvointia jokaiselle suomalaiselle. Siksi Vasemmistoliiton äänestäminen on ainut mahdollisuus, muistakaa äänestää.
http://www.kansanuutiset.fi/uutiset/ulkomaat/2821759/syriza-”kreikkalaiset-peloteltiin-vanhojen-valtapuolueiden-taakse”
Äärioikeiston markkinaliberaalit populistit=Persut=Kokoomus, ovat median otsikoissa, mutta pitäkää järki päässä ja älkää menkö massan mukana. Ajatelkaa, porvarit pettävät aina.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse824627Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1093837Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä1763627Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.642070Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575751941Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.781268- 1291132
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1441069- 49979
Mikä homma?
https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä26891