Suomen presidentti aikoinaan lausui näin.
Mitä mieltä nykyinen presidentti mahtaa olla?
Islmin jumala on perkele.
Mitä mieltä nykyinen presidentti mahtaa olla?
Islmin jumala on perkele.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Olisiko samaa mieltä, kun Mellunmäessä on jo lahko joka on kielletty 12 maassa!?
Miten se on mahdollista. Muslimimaissa vainotaan ja tapetaan sadoittain kristittyjä.
Voiko sellainen olla rauhan uskonto?
Sadoittain? Oletko joku Islamisti? Pelkästään Nigeriassa kuolee satoja kristittyjä joka vuosi muslimien käsiin.
http://www.greeleygazette.com/press/?p=14121
mitä jossain Nigeriassa tapahtuu kun ongelmat pysyisivätkin siellä. Sama juttu Somalien kanssa. Ei sieltä tulevat pakolaiset sotaa karkuun ole lähteneet jos käyvät maassa lomilla Suomen valtion kustannuksella. Avuttomathan noista maista eivät pääse edes yrittämään tänne sianlihapatojen ääreen rahattomuuden takia. Koko rulettihan pyörii ainoastaan siksi että siitä on hyötyä myös suomalaisille hyysäreille. Vaikea kuvitella mitään muutakaan hyvinpalkattua hommaa jossa ne oikeasti pärjäisivät. Suomi antaa toiminnallaan maailmalle totaalisen väärän signaalin jota vielä Halla-Ahon kohtelu vahvistaa.
Suomessa monien herätyskristillisten ja politiikassa varsinkin kristillisdemokraattien keskuudessa vallitsee yleisesti se käsitys, että Israelin valtio olisi mukamas jotenkin Jumalan ihme Lähi-idässä. Näin asiat eivät tietenkään ole, vaan Israelin perustamisen takana olivat kansainväliset pankkiirit, erityisesti Rothschildien pankkiiridynastia.
Raamatussa puhutaan lähes kaikissa sen kirjoissa Israelista. Mitä tämä puhe Israelista tarkoittaa? Jos syventyy Uuden testamentin keskushenkilön Jeesuksen sanoihin, niistä jokainen voi heti nähdä, mitä Jeesus tarkoitti Israelilla. Jeesus ei tullut maailmaan perustamaan maanpäällistä valtakuntaa. Jeesus puhui useaan otteeseen, että Jumalan valtakunta on kristittyjen sydämissä eikä jossakin maanpäällisessä valtakunnassa.
Jos Jeesus olisi ollut maanpäällisen Israelin perustamisen takana, hän olisi liittynyt Barabbaksen joukkoihin vaatimaan roomalaisia vetäytymään Jerusalemista. Jeesus olisi siis ollut maanpäällinen kapinajohtaja, mutta tätä hän ei ollut. Jos Jeesus olisi siis halunnut maanpäällisen Israelin, eikö hän olisi ollut Pietarin mukana sotimassa roomalaisia sotilaita vastaan, kun nämä tulivat pidättämään hänet Getsemanessa?
Kun Jeesus siis puhuu Israelista, hän tarkoittaa Jumalan valtakuntaa ihmisten sydämissä. Tätä taustaa vasten täytyy myös katsoa Vanhan testamentin ennustuksia Israelista. Raamattu ei puhu siis mitään nykyisestä Israelin valtiosta Lähi-idässä. Israelin valtiolla ei ole siis mitään tekemistä Raamatun kanssa. Asiat eivät voi olla niin, että Jumala surmaisi kymmeniä miljoonia ihmisiä saadakseen jonkin valtionsa johonkin pahaiseen Lähi-itään.
Kristittyjen Jumala on antanut Israelin maan juutalaisille, omalle kansalleen. Tätä maata ei pitäisi jakaa palestiinalaisille ja arabeille, heillä maata Lähi-idässä aivan tarpeeksi, turhanpäiväinen terrorismi pois. Palestiinan alueelta ja Egyptistä tehdään Israeliin terroristi-iskuja melkoisesti. Palestiinalla on yhteyksiä terroristijärjestöihin ihan riittävästi. Israel kuuluu juutalaisille, mutta muslimit voivat asua Israelissa kunhan pysyvät rauhanomaisina, eivätkä kiihkoile ja kivitä, räjäyttele busseja, kirkkoja, autoja jne. Tietenkin tällaisista teoista tulee rangaistuksia.
Eikös muslimien julistus ole, että ensin tuhotaan juutalaiset ja sitten kristityt, jota koko ajan heidän toimestaan jo toteutetaankin.
Onko jollain muulla suunnalla näin rauhanomainen suunnitelma.
Ei ainakaan minua ole juutalaiset puukottaneet hengiltä vaikka kuksin useinkin heidän sisariaan tai tyttäriään !
Irakissa ja muuallakin muslimit tappavat jatkuvasti toisiaankin. Mitä se tarkoittaa.
Se tarkoittaa sitä että eikös oteta toisetkin Jussin kunniaksi.
Jussille tarkoitan juhannusta, en Halla Ahoa vaikka sekään ei ole huono tetaas sille sitten seuraavat
Näyttää muuten näilläkin palstoilla liikuvan aika paljon PLO:n miehiä, vaikka Suomessa ollaan.