"Vantaa säästää" -aloitus on siirretty
Mover
690
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
oliko se liian rasistinen tälle palstalle?
Muun muassa.
et muuten uskoisi mitä seikkailuja olen tänäänkin säheltänyt ja mitä on tullut nähtyä ja tehtyä. Yhessäkin episodissa oli kaksi kaksi nuorta mustaa afrikkalaista häiskää.
En tiedä, mutta tästäkin meneestä vuorokaudesta voisi kirjoittaa vaikka kirjan ja kukaan ei uskoisi sitä todeksi.
Totuus on tarua ihmellisempi(!)
pakkohan Vantaankin on jostain säästää, että pystyvät maksamaan paholoisille enemmän discorahaa täysihoidon lisäksi.
Ovatko Suomen päättäjät todella sitä mieltä, että pystymme elättämään miljardia loiseläjää?
ulkomaalaisten sosiaalipummien passaaminen on tärkeämpää kuin oman maan kansalaisten hyvinvointi. turvallisuudesta puhumattakaan.
lastensairaalaan ei ole rahaa. vanhustenhoitoon ei ole rahaa. sairaanhoitoon ei ole rahaa. homekoulujen korjauksiin ei ole rahaa. kouluruokaan ei ole rahaa.
MUTTA SOMALEIDEN ASUTTAMISEEN JA ELÄTTÄMISEEN ON RAJATON PIIKKI!!!
ei ne satelliittilautaset, ajokortit, älypuhelimet ja syyrialaiset sohvat ilmaisia ole.
kokeikaapa käydä sossussa hakemassa....