kun persut sen voiton sai?
KAIKKI uskoivat että Soini sen takkinsa kääntää,tälläkin palstalla vakio hörhöt ilkkuivat päivästä toiseen siitä kuinka Soinin takki nyt kääntyy takuulla,lupaukset unohdetaan ja halutaan mustan Audin takapenkille löhöämään - myös tämä KÄDE sitä hehkutti.
Selvästi palstan persuhaukkujat sitä todella toivoivat,että Soini pettää lupauksensa ja menee hallitukseen,he kirjoittivat siitä tänne jatkuvasti ja odottivat vesi kielellä tämän tapahtuvan - jotta voisivat täällä sitten elvistellä ja ilkkua,että mitäs minä sanoin,Soini pettää aina.
Kun kävi ilmi että Soini ei hallitukseen mene,niin tänne tuli hetken hiljaisuus - hörhöt olivat hyvin pettyneitä,Soini kun pitikin lupauksensa - mitäs nyt.
No sitten tottakai persuvastustajat keksivät toisen tavan haukkua,eli alkoivat nyt sitten höpöttään Soinin vastuunpakoilusta - myös tämä käde seliteli kuinka Soini pakoilee vastuutaan...hehehehe..on siinä tyyppejä.
Eli tämä todistaa sen että palstan persuvastustajille mikään mitä Soini tekee,ei käy - oli se sitten mitä hyvänsä.Samalla se todistaa että nämä palstan vakiohörhöt ovat idiootteja,psyykkisesti häiriintyneitä yksinäisiä raukkoja.
Kuinkas se menikään heti vaalien jälkeen
7
<50
Vastaukset
- Viuh-viuuuh...
..on sanonut Soinin takki koko ajan. Ihan turha edes luetella Soinin hyrrätakin käännösten syitä. Niitä on niin paljon, että ei niitä ehdi yhden elämän aikana luettelemaan.
- hahahaha...
Kaikki takkiaan kääntää,mutta siinä tärkeimmässä se ei kääntynyt Soinilta - mutta sensijaan Arhinmäeltä kyllä.
- iki-pietulainen
Pietu ei kääntänyt viimeyönäkään takkia, vaan heitti sen kokonaan pois. Tytteliä käänteli sitäkin enemmän aina vaan parempaan asentoon. Aika jännää?
- cin8
Uskomattomia on persujen ihanteet. Soini petti käytännössä KAIKKI lupauksensa muuttaa Suomalaista politiikka lukuunottamatta Kreikkajupakkaa. Onko tosiaan persujen mielestä Kreikka niin tärkeä että menee kaiken muun yli.Ja vielä kun tiedetään ettei persuilla ole talousasiat oikein hallussa, niin kreikasta mekastamiseesakaan ei ole kysymys rahasta, vaan lapsellisesta "on se niin väärin" mentaliteetista. Kaikki muut on samaa mieltä, väärinhän se on mutta ei maapallo siihen kaadu.Hoidetaan juttu pois.
- kylmää faktaa,,,
Soinin eväät syöty. Persut tyhjän päällä.
http://www.aamulehti.fi/Paakirjoitukset/1194748871592/artikkeli/analyysi soinin evaat kohta syoty.html - Ei tästä maailmasta
Jos Soini halusi tehdä persuista yhden asian liikkeen, niin siinä hän onnistui. Se asia on Soinin ja hänen hovinsa hyvinvointi, jonka edestä uhrataan niin äänestäjien etu kuin oikeasti poliittiseen toimintaan pyrkivät persutkin. Mitä Soini saavutti jättäytymällä hallituksesta? Muuttuiko hallitusohjelma persumyönteisempään suuntaan? Onko oppositio saavuttanut persujen myötävaikutuksella mitään niistä tavoitteista, joita persut pitivät esillä ennen vaaleja? Olisiko hallituksen toimintaan voinut vaikuttaa mukana olemalla enemmän kuin puskamölinällä? Mitä persut kuvittelevat saavuttavansa oppositiossa jäljellä olevina kolmena pitkänä vuotena? Uskooko Soini todellakin, että seuraavien vaalien jälkeen persut voisivat sanella hallitusohjelman eli persukannatus olisi jo yli 50 % äänistä, jos kerran kompromissit eivät edelleenkään tule kysymykseen? Onko persujen hallitukseen menon ehtona persuille annettavat diktatuurivaltuudet?
- pSS rasistiroikaleet
Soini kuvittelee olevansa Hitler? Ainakin miljoonatörsäys erilaisiin palatseihin kertoo vahvasti sen näkemyksen puolesta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Stefu LOISTAVAA!
Ilmeisesti joku vedonlyönti tms, selvinpäin-elämästä👍👍👍 ilmankos ei ole Sofiaa näkynyt. Miten tän parin nyt käy, kun viimi ei maksettuna enää virta1341967Msisa on eronnut
Mies ei kestänyt jatkuvia syrjähyppyjä eikä totuutta Turun yöstä.29959- 69866
Venäläisiä keksintöjä?
Kun tässä nyt yritän miettiä venäläisiä keksintöjä, niin ei äkkiseltään tule oikein yhtään mieleen. Onko niitä edes?260740Tiedän että on aika luovuttaa
En vaan osaa. Liian kauan toivonut jotain, mikä ei koskaan tule toteutumaan. Olo ei ole mitenkään hyvä, mutta itken vähemmän kuin silloin kun sinuun r65726- 10709
Katumuksesta
Pitkäperjantaina eräässä seurueessa puhuttiin katumisesta ja mitä itse kukin katuu. Yleisintä tuntui olevan pahasti sanominen jollekin läheiselle ja t132680- 79665
- 26659
Sisällissota kiihtyy Ruotsissa
KaupunkiTaistelut koraanin puolesta kiihtyneet Linköpingissä ja Malmössä. Ruotsin poliisi joutunut vetäytymään suojiin. Päätän raporttini Ruotsista.205652