Turha ihmetellä nuorten miesten työttömyyttä, kun ainut mihin nämä selkärangattomat, vetelät kaljankittaajasossuluuserit kykenevät on sixpäkin uloskantaminen kaupasta/abc-asemalta. Paras ratkaisu tähän yhteiskunnalliseen ongelmaan nimeltä saamattomat vellipersenuoretmiehet olisi se, että alkoholin myynti heille kielletään ja osoitetaan nokka kohti reipasta työleiriä vaikka louhokselle tai muualle, missä mamman saamattomat kaljanpalvojaidiootit oppisivat edes hitusen tervettä työasennetta!
Nuoret "miehet" kaljankantohommissa
3
95
Vastaukset
- koittakaa keksiä
Ihme kun noita pitää kantaa ja rasittaa näin itseään. Eikö joku voisi keksiä pyörät laatikon kulmiin ja joku hihna mistä vedetään tai sellainen vetoaisa, joka menee kasaan kuin entisajan radioantennit. Kyllä tuo nyt liikaa rasittaa poikasia kun se pitää itse kantaa. Johan siinä voi selkä mennä.
- apinat&horot
Nuoret naiset on ihan samanlaisia. Pissishuoria, jotka pakkautuu kaltaisiensa apinaloisten tojotoihin ja pemareihin.
- työtyötyötyötyötä
Pistinpä filettä uuniin ja lähden hakemaan pari bisseä, tyydytän ruokailun jälkeen vaimoni jo kolmanteen kertaan tälle päivälle ja juon sisäfileen kanssa muutaman ölberin, huomenna duuniin.
Mahtaa sinua repiä,kiristää ja ärsyttää kun nuorilla miehillä on mukavaa.
Ymmärrätkö pelle edes kunnioittaa naistasi, jos sinulla sellainen on? Suvaitsematon perussuomalainen sohvaperuna..
Toivottavasti joskus oikeassa elämässä menet ja vittuilet väärällä nuorelle ja saat pataasi, siis sitä tapakasvatusta kaipaat ilmeisesti.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse964754Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1133912Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä2073800Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.1012205Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575771964Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.801336- 1321248
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1621226- 531095
En ymmärrä ateisteja!
Raamattu on aitoa historiaa, jotka ovat kirjoittaneet aikalaiset! Mitä änkyröitte turhaa???4771022