12v pistoke

meillä on knausin vaunu johon ostettiin 12v imuri tuuletin tv. Nyt vaan huomattiin että 12v pistoke on liian iso siihen koloon. Puuttuuko siitä joku osa tai saako ostaa jotain vaihtopäitä?
4230
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Minä en kyllä tiedä Knauseista mitään. Mutta 12v järjestelmä on siitä hyvä, notta siihen ei tartte sähkölupia, joten saat kolvailla ihan ite mites lystäät ettua.

Äänestä

osta adapteri.

Äänestä

Ohenna puukolla !!

Äänestä

Helppoahan siihen on vaihtaa se pienempi ja parempi pää. Vähän järkeä, vähän tinaa ja kympin kolvi kunhan ensin olet ostanut sellaisia uusia pistotulppia jotka sopivat.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


knapp kirjoitti:

meillä on knausin vaunu johon ostettiin 12v imuri tuuletin tv. Nyt vaan huomattiin että 12v pistoke on liian iso siihen koloon. Puuttuuko siitä joku osa tai saako ostaa jotain vaihtopäitä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu