Ainakin 11kuollut erittäin vaarallisen alkoholiHuumeen takia tänä vuonna.Korkea aika päästää ganja kahleista jotta elämiä säästyisi.
Montako kuolee alkoholiHuumeen takia jussina?
16
65
Vastaukset
- Jokin uusi.
Mitä on alkoholihuume, en ole kuullutkaan, erittäin vaarallisesta kannbiksesta olen kuullut puhuttavan?
- huumeperse-erkkikö
Onko kukaan koskaan kuullut terveestä narkkarista? Fiksuja juoppoja sen sijaan löytyy pilvin pimein.
- olet alkoholiNarggi
Kjieh kjieh hih hii "Fiksuja juoppoja".
Hihhiihihihiiiii näinhän se onkin.
- Viina vapaaksi
Hämmästyttävän vähän kuoli siihen nähden, että kaikki on kännissä jussina. Ja noistakin puolet oli varmasti pilvessä.
- että kaikki ??
"että kaikki on kännissä jussina." Eipäs ollutkaan. HelvetinVähän näkyi teitä kännääjiä aattona H:gissä. Kaupunki oli siisti ja hiljainen, kun nuorisi oli missä lie hevonvitun kuusessa, eikä neegeritäkään parveillut eteläsatamassa. Teimme pienen meriristeilyn, selvinpäin tietenkin. Mereltä näkyy parhaiten, kuinka kaunis kaupunki Helsinki on. Suurin ja kaunein.
- Viisaat juo viinaa
että kaikki ?? kirjoitti:
"että kaikki on kännissä jussina." Eipäs ollutkaan. HelvetinVähän näkyi teitä kännääjiä aattona H:gissä. Kaupunki oli siisti ja hiljainen, kun nuorisi oli missä lie hevonvitun kuusessa, eikä neegeritäkään parveillut eteläsatamassa. Teimme pienen meriristeilyn, selvinpäin tietenkin. Mereltä näkyy parhaiten, kuinka kaunis kaupunki Helsinki on. Suurin ja kaunein.
Nojoo. Olihan joitakin selvinpäin. Mutta viinan syyksi noita kuolemia on turha laittaa. Ainahan ruumiita tulee väkisinkin, kun vähintään puolet väestä lähtee liikkeelle juhliin mökeille ym ym.
- 6
Alkoholi haittojen välilliset ja välittömät kustannukset vuodessa Suomessa ovat n, 6 miljardia euroa. (STAKES 2009)
- Vastaavasti
valtion verotulot viinasta on 60 miljardia, joten kyllä juoppoja kannattaa hyysätäkkin.
- 6
Vastaavasti kirjoitti:
valtion verotulot viinasta on 60 miljardia, joten kyllä juoppoja kannattaa hyysätäkkin.
Höpö höpö Alkon liikevaihto on vain n. 1,1 miljardia vuodessa. Joten miinukselle mennään.
Katainen ottaa lisää velkaa jotta aukko täyttyisi.
Vastaavasti et ole kartalla. Suomen vuotuinen budjetti on n. 52 miljardia.
Huomaa että viina on syönyt jotakin sinusta. - jäte-etanoliHuumetta
6 kirjoitti:
Höpö höpö Alkon liikevaihto on vain n. 1,1 miljardia vuodessa. Joten miinukselle mennään.
Katainen ottaa lisää velkaa jotta aukko täyttyisi.
Vastaavasti et ole kartalla. Suomen vuotuinen budjetti on n. 52 miljardia.
Huomaa että viina on syönyt jotakin sinusta.Ja kun kerran olet liottanut aivosi paskaksi alkoholi huumeen kanssa niin ne jäävät paskaankuntoon eivätkä palaudu enään takaisin!
Kyllä monesta finskistä sen huomaa ja varsinkin eräästä soft headistä joka huutaa kannabista vastaan ja samalla ihailee alkoholi huumeen käyttöä.
- Turvallista matkaa
Minä poltin pilveä koko juhannuksen ystävieni kanssa, kukaan ei saanut edes paperihaavaa. Hyvin se näköjään palaa laitonkin yrtti!
- Etanol-nark
Etanolin juhannus-uhriluku jo 15.
- YHTÄÄN KANNABIS-
NARKKIA EI KUOLLUT!
MUTTA SAIRAALAT ON TÄYNNÄ PSYKOOSISSA OLEVIA KANNABIS-NARKKEJA!
VAPAUDUTTUAAN ALKAVAT SITTEN KÄYMÄÄN VENTOVIERAIDEN KIMPPUUN...!
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 273827
Suomalainen perheenisä vaatii Suvivirren esittämisestä hyvityksiä
Itse lapsena uskonnonopetuksesta vissiin traumoja saanut ihka suomalainen (!) perheenisä vaatii Espoon kaupungilta korva5422782Vesikin maksaa, miksei hengitysilma?
Jatkuvasti itketään ettei ole rahaa mihinkään, mutta tilastojen mukaan rahaa on enemmän kuin koskaan, joten miksei asial542313Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin
Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras2172292Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle
Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle131839Mies profiloin sinut
Etsit täysin hallittavaa mutta samalla poikkeuksellista ihmistä. Etsit jotain mitä et koskaan tule saamaan.2191560Kiantama kartelli
Onko alhaisempaa kuin toimia ensin kartellissa ja lopuksi koittaa pelastaa nahkasa vasikoimalla muut kun jää kiinni? Eip561541- 971419
Oletko nainen alkanut kammoamaan minua
Sinua ei näy eikä kuulu, ja ilmeisesti kiertelet tilanteita. Oletko huomannut, että olet vieläkin ajatuksissani luvattom631294Saako 60 v vielä töitä? Arto Nyberg puhuu suoraan elämästä ilman töitä
Arto Nyberg täyttää tänään 60 v. Onnea! Nyberg totuttiin näkemään suoran haastatteluohjelman kapteenina vuodesta toise951224