Nyt kun "pelastusvuorossa" alkavat olla jo ne kaikkein suurimmat kalat eli italia ja espanja, niin teidän pitäisi alkaa jo ymmärtää miten kako-kepuli-"demarit" kusettivat teitä "työvoimapula"-valheilla ja "ennätyspitkillä nousukausi"-puheilla.
Ne olivat kaikki suunnatonta velkakusetusta, joissa teitä yllytettiin ottamaan velkaa ja kuluttamaan se kaikki kusettajien pestessä koko ajan tätä rahaa omille pankkitileillensä. No kaikki loppuu tietysti aikanaan, ja nyt teitä, arvoisat velkaspedet, kutsutaan näitä miljonäärien velkavoittoja uudella velalla takaamaan.
Huomatkaa, että juuri samalla metodilla teitä suomalaisia kusetettiin 80-luvun lopussa, kun kokoomus nousi valtaan ja aloitti hirvittävän velkakusetuksen joka sitten päättyi säännönmukaisesti valtaisaan lamaan ja juuri suomessa. Nyt nuo samat keskusta-oikeistolaiset mkl "demarit" jotka olivat mukana sillä edellisellä kerrallakin tekivät suoranaisen jättipuhalluksen ja seurauksena on jättimälli tietenkin
http://portti.iltalehti.fi/keskustelu/showthread.php?t=390297
Miljonäärit luotiin teitä VELKA-KUSETTAMALLA
3
<50
Vastaukset
- samma sak.
Kun sinä istuit velkatiskillä, nämä pesivät rahaa
http://www.yle.fi/java/verokone/verohaku?field0=2006&id=1&haku=false
Ja huomatkaa, iltapäivälehdet kertoivat yritysten menestyksistä ja nyt tänään, sinä tiedät mistä rahat tulivat. Ne olivat sinun ja niiden yritysten ottamaa velkaa. Ja juuri näitä velkoja nyt taataan ja "maksellaan". VEROJEN KIRISTYKSIN.
Jos muistatte, Katainen todisteli toteuttamiaan veronkevennyksiä sillä, että ne "kiistattomasti kasvattavat valtion verotuottoja". Tänään voit kysyä valtion velkaantuessa rajusti, miksi katainen ei kiireesti KEVENNÄ verotusta.
Ei kevennä, koska valtion verotuottojen näennäinen nousukin oli vain velkarahaa. Se oli niitä sinun kulutusvelkoja. Koska velkavipujen myötä kaikki ovat nyt korviaan myöten veloissa, ei veroja voidakaan enää keventää vaan niitä on pakko nostaa, tai sitten teitä irtisanoa.
HUOMAA, Nokian Jorma Ollila ei kykene nokiaa pelastamaan, sillä hän ei tiedä kännyköistä tuon taivaallista. Ollila osasi vain RAHASTAA, ja sen tottavie huomaat viimeistään silloin kun nokiaa haetaan konkurssiin..... - Que Pasa Con Tigo
On se kummallista jos torille ilmestyisi kansainvälinen miljardööri, niin Suomalaiset olisivat sankoin joukoin häntä katsomassa. Miljardit ovat kuitenkin hänelle tulleet juuri näitä katsojia kusettamalla.
- KoKoomuksen tehtävä
oli tyhjenträä suomi rahasta ja aja konkurssiin, ja tehdä riukkaat rikkammaksi- jotta omaisuudet voidan siirtää harvoille rikkaille - ehkä entisille lahtariporvarisuvuille?.
tässä se todellinen EU-suunitelma- täydelinen valvontayhteiskunta
kansanedustaja.info/2011-valvontayhteiskunta-osa-ii
Selvittää mmiksi mahmuja tarvittiin sankoin joukoin eurooppaan? siks että kansat hyväksyy valvonnan ?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Stefu LOISTAVAA!
Ilmeisesti joku vedonlyönti tms, selvinpäin-elämästä👍👍👍 ilmankos ei ole Sofiaa näkynyt. Miten tän parin nyt käy, kun viimi ei maksettuna enää virta1341954Msisa on eronnut
Mies ei kestänyt jatkuvia syrjähyppyjä eikä totuutta Turun yöstä.28919- 69863
Venäläisiä keksintöjä?
Kun tässä nyt yritän miettiä venäläisiä keksintöjä, niin ei äkkiseltään tule oikein yhtään mieleen. Onko niitä edes?259736Tiedän että on aika luovuttaa
En vaan osaa. Liian kauan toivonut jotain, mikä ei koskaan tule toteutumaan. Olo ei ole mitenkään hyvä, mutta itken vähemmän kuin silloin kun sinuun r64722- 10704
Katumuksesta
Pitkäperjantaina eräässä seurueessa puhuttiin katumisesta ja mitä itse kukin katuu. Yleisintä tuntui olevan pahasti sanominen jollekin läheiselle ja t132678- 26656
- 78656
Sisällissota kiihtyy Ruotsissa
KaupunkiTaistelut koraanin puolesta kiihtyneet Linköpingissä ja Malmössä. Ruotsin poliisi joutunut vetäytymään suojiin. Päätän raporttini Ruotsista.204647