Yhtäjaksoisesti e-pillereitä

Minkälaiset seuraamukset voi olla ja onko vaarallista jos syö harmonet nimisiä e pillereitä yhtäjaksoiseti ilman taukoa koko ajan? Tai jos pitää tyyliin 4 kuukauden välein tauon..
158
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

No ainakin tiputteluvuotoa voi, siis voi esiintyä. 4 kk yhtäjaksoisessa syömisessä olisin yhteydessä jo hoitavaan gyneeni.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


bnlkjbb kirjoitti:

Minkälaiset seuraamukset voi olla ja onko vaarallista jos syö harmonet nimisiä e pillereitä yhtäjaksoiseti ilman taukoa koko ajan? Tai jos pitää tyyliin 4 kuukauden välein tauon..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu