kannattaso Bulgariaan lähteä lomamatkalle?

marrkkku

antoisaa ja ihanaa lomaa?

13

113

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ulkoministeriö on alan asiantuntija.
      Kilautapa alan kaverille.
      H.

    • Jos on varaa, niin sitten kannattaa, voisi olla ihan kiva loma.
      Minä lähtisin mieluummin Irlantiin tai Norjaan.

      • rintakangass

        olisi mukavaa matkustaa kaikessa rauhassa hälystä pois maailman rajalle sukulaiskansaa suomea puhuvia kveenejä tapaamaan finnmarkkiin.


      • rintakangass kirjoitti:

        olisi mukavaa matkustaa kaikessa rauhassa hälystä pois maailman rajalle sukulaiskansaa suomea puhuvia kveenejä tapaamaan finnmarkkiin.

        Jäämeren rannalla Pykeijassa olen kerran käynyt, mahtavat maisemat.


      • rintakangass
        Anceli kirjoitti:

        Jäämeren rannalla Pykeijassa olen kerran käynyt, mahtavat maisemat.

        samoin minä olen käynyt siellä

        saa puhua ihan vaan suomen kieltä, koko tuolla alueella kveenien kanssa. mie olen lukenut paulaharjun kertomuksia näistä ja muitakin
        pygoynesissahan on elsan lomakylä jäämeren rannalla ja pipolaveienillä, piippolan vaarin tupa, jne.


    • Kyl kannattaa.Varsinki Sanipiitsi on tosi hiano paikka."Eristetty",parvekkeelt ku katteli,ni ei kyl tajunnu olevans Bulgarias.Ennemminki Dubais :)

      Niin oli hianoo.Aikaa siit lomareissust tosin jo viärähtäny 7 vuatta,että on vissiin muitaki komioi paikoi siäl.Kyl kannattaa mennä ja pal halvempi reissu,ku Dubaihi :)

    • meeriamanda

      Mitä lomaltasi haluat? Kauan sitten käytiin jokuen kerta, nyt naisystis käy " sanibiitsissä" kerta vuoteen ja tykkää .

      Varovainen kuulema saa olla, sillä ryöstelyt on lisääntyneet miellyttävällä houkutuksella, kunnes...oletkin ryövättynä.

      Halpuutensa takia on paljon lapsiperheitä, joten kitinää riittää.

    • Rimmir tänään

      Jos olet kiinnostunut vanhasta kulttuurista mene lomalle Albaniaan

      Nyt tekisi kyllä mennä lomalle ihan minne vain missä ei sataisi vettä ja voisi istua iltaa ilman ulkotakkia ja kumisaappaita patiolla.

      • Vaipat mukaan

        Ja kakka lentäis kun se kuuluisa lintuparvi.


      • Vaipat mukaan kirjoitti:

        Ja kakka lentäis kun se kuuluisa lintuparvi.

        Siis mitä?

        Pari vuotta sitten kiertelimme Albaaniaa eikä edes ennakkoon ollut mielessämme sen kummempi vatsataudin vaara kuin missä tahansa vieraassa ympäristössä.

        Ei oirettakaan!


    • Allit.

      Halpoja tatuointeja , naisille joilla on Paasikivet käsivarsissa.

    • bazokkiko

      Ei vois paikka vähempää kiinnostaa.

    • En osaa vastata kysymykseesi, mutta jos päätät lähteä, voisin suositella myös lähiympäristöön tutustumista riippumatta siitä lähdetkö ranta- vai kaupunkilomalle.

      Sunny Beachin matkalta jäi mieleen, että sieltä pääsee ihan yleisin kulkuneuvoinkin monenlaisille mielenkiintoisille retkille niin vesi- kuin pintateitse.

      Sofiassa suosittelen kaupunkikohteiden lisäksi tutustumista Vitosha-vuoristoon. Erityisesti matka tuolihissillä huipulta alaspäin yli kivivirran tarjoaa maisemien lisäksi muutenkin mieleen jäävän elämyksen. Hotellien ja taksien kalliit turistitaksat harmittivat aikoinaan, mutta luulen niiden jo tasaantuneen, koska Sofiaankin tehdään jo seuramatkoja.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Medvedev: Suomi tuhoutuu ydinsodassa ensimmäisenä

      Venäjän ydinaseilla on lyhyin matka Suomeen, joten ydinsodassa Suomi tuhoutuu heti sodan alkuminuuteilla, muilla mailla
      Maailman menoa
      436
      1264
    2. Rakastan sinua

      Anteeksi että epäilin sinua.. ❤️
      Ikävä
      64
      1116
    3. Mitähän meinaat

      Vai meinaatko mitään kohtaamisen suhteen?
      Ikävä
      61
      852
    4. Oletko hyljännyt minut mies?

      Toivottavasti et. 🥺🥺🥺🥺🥺
      Ikävä
      61
      805
    5. Hotellille löytyi ostaja....

      Tämän päivän Kainuun Sanomissa oli uutinen, että pesänhoitajan mukaan Hotelli Kainuu myydään ensiviikolla. Hieno homma,
      Kuhmo
      18
      727
    6. Onko se loukkaavaa

      Kun joka kerta tuijotan sun peppua. En mahda sille mitään, että se vangitsee katseeni. Pohdin vain että ei minusta ole k
      Ikävä
      100
      713
    7. Sinä. Just sinä.

      Palataan ajassa taaksepäin vuosi tai kaksi. Mitä tekisit toisin jos voisit?
      Ikävä
      72
      694
    8. Onko kaivattusi seinäruusu?

      Kun hän saapuu paikalle, huomaako kukaan, vai kääntyvätkö päät? Onko se hyvä vai huono juttu? Oletko sinä huomattu vai
      Ikävä
      49
      671
    9. Tiedätkö kaivattusi musiikkimaun?

      Minkälaisesta musiikista hän pitää?
      Ikävä
      60
      657
    10. Jippii ! Zoon konkurssia tutkitaan .

      Vihdoinkin jotakin tietoa.
      Ähtäri
      26
      653
    Aihe