Reinhard Bonnken räjähtävä kirjoitus

'-'

2

142

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • KTS (Ei kirj.)

      Kesäkuun alussa 1988 saksalainen evankelista Reinhard Bonnke aloittaa viikon kestoisen vierailunsa Keniassa vetäen puoleensa suuret osallistujamäärät ja laajan kiinnostuksen mediassa ("Kristus kaikille kansoille").

      4.6.1988 Kirkas tähti ilmestyy Kenian taivaalle ja näkyy yöllä sekä päivällä.

      5.6.1988 Bonnken ensimmäinen julkinen esiintyminen Nairobissa Uhuru-puistossa (Uhuru tarkoittaa vapautta swahiliksi). Paikalla on noin 200.000 ihmistä.

      Reinhard Bonnke - Revival-liikkeen "isoisä, lähetyssaarnaaja Kenian lähetyskokouksessa profetoi julkisesti että ihmiset tulisivat kokemaan Jeesuksen kahden päivän sisällä ja monia ihmeitä tapahtuisi. Kenyan Times-lehden mukaan kaksi päivää myöhemmin kesäkuun 11. päivänä vuonna 1988 valkoviittainen mies ilmestyi yht'äkkiä yleisön keskuuteen kristillisessä parantamis- ja rukouspalvelussa eräässä kylässä Nairobin lähellä, Mary Akatsan rukoustilaisuudessa. Kristityt ja muslimit yhtä lailla tunnistivat hänet Jeesukseksi ja monia ihmeitä raportoitiin. New Age-profeetta Benjamin Creme'n verkkosivuilla kerrotaan sittemmin, että kyseessä oli Herra Maitreya," takaisin tullut Kristus, viides Buddha, Messias, Kalki Avatar, Maailmanopettaja, joka tuo uuden ja paremman ajan maailmalle.

      12.6.1988 Bonnken viimeinen tilaisuus Uhuru-puistossa vetää paikalle taas 200.000 ihmistä

      13.6.1988 Makindu Jamia moskeijassa Nairobin lähellä syntyy karitsa, jonka turkissa lukee "Muhammed" ja "Allah" arabialaisin kirjaimin

      20.6.1988 Kenya Times raportoi lampaasta

      22.6.1988 Kenya Times, reportterinaan Job Mutungu, raportoi Maitreyan ilmaantumisesta

      Elo-Syyskuussa 2006:
      Radioasemalla Rhema FM 96.3 (Melbourne Australia) haastateltiin Reinhardia ja hän puhui 8 videon sarjastaan (Afrikan kokouksissa nauhoitettuja) ja että kahdeksannen videon lopussa Jeesus kävelisi fyysisesti näyttötaulun läpi...

      Share Internationalin tuorein lehdistötiedote joulukuussa 2008:

      "Pitäkää silmänne nyt auki kaikkein suurinta ihmettä odottaessamme. Aivan
      lähiaikoina suuri, kirkas, tähti tulee ilmaantumaan taivaalle. Tuo tähti tulee
      olemaan kaikkien nähtävillä – yötä päivää. Uskomatonta? Fantasiaa? Ei,
      vaan fakta. Noin viikkoa myöhemmin Maitreya, Maailmanopettaja, tulee
      aloittamaan avoimen työnsä, ja vaikkei vielä tulekaan esiintymään tuolla
      nimellä, häntä tullaan haastattelemaan yhdellä USA:n tv:n pääkanavista."

      2012 kevät:
      K. Kuinka monta haastattelua Maitreya on antanut tammi/helmikuun Share International lehden ilmestymisen jälkeen? (2) Ovatko kaikki haastattelut annettu Brasiliassa?

      V. Neljä, kaikkiaan haastatteluja on ollut 56, joista 11 helmikuussa 2012. (2) 29 haastattelua on ollut USA:ssa, 14 Meksikossa ja 13 Brasiliassa.

    • No niin,

      siinäpä on vakka kantensa löytänyt, eli huru-ukot Bonnke ja Meller toisensa.
      Paljonkohan lienee tuotto?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Stefu LOISTAVAA!

      Ilmeisesti joku vedonlyönti tms, selvinpäin-elämästä👍👍👍 ilmankos ei ole Sofiaa näkynyt. Miten tän parin nyt käy, kun viimi ei maksettuna enää virta
      Kotimaiset julkkisjuorut
      134
      1954
    2. Msisa on eronnut

      Mies ei kestänyt jatkuvia syrjähyppyjä eikä totuutta Turun yöstä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      28
      919
    3. Missä sinuun mies voisi

      näin pääsiäisenä vahingossa törmätä? Ei ilmeisesti missään?
      Ikävä
      69
      863
    4. Venäläisiä keksintöjä?

      Kun tässä nyt yritän miettiä venäläisiä keksintöjä, niin ei äkkiseltään tule oikein yhtään mieleen. Onko niitä edes?
      Maailman menoa
      259
      736
    5. Tiedän että on aika luovuttaa

      En vaan osaa. Liian kauan toivonut jotain, mikä ei koskaan tule toteutumaan. Olo ei ole mitenkään hyvä, mutta itken vähemmän kuin silloin kun sinuun r
      Ikävä
      64
      722
    6. Raviskalla tappo?

      Huhuja liikkuu et raviskalla ois joku laitettu kylymäksi?
      Oulainen
      10
      704
    7. Katumuksesta

      Pitkäperjantaina eräässä seurueessa puhuttiin katumisesta ja mitä itse kukin katuu. Yleisintä tuntui olevan pahasti sanominen jollekin läheiselle ja t
      Sinkut
      132
      678
    8. Et arvaa nainen, miten ikävä mulla on sinua.

      Sinua ei voi unohtaa. Pusu sulle musulle!
      Ikävä
      26
      656
    9. Sun mies on mun

      Sinun mies on yksin minun ja sinä et voi sille mitään.
      Ikävä
      78
      656
    10. Sisällissota kiihtyy Ruotsissa

      KaupunkiTaistelut koraanin puolesta kiihtyneet Linköpingissä ja Malmössä. Ruotsin poliisi joutunut vetäytymään suojiin. Päätän raporttini Ruotsista.
      Maailman menoa
      204
      647
    Aihe