Suomi on paska maa

!

. Jossa hyvä vaan asua ihmisen joka on duracell pupu ja omaa hyvät sosiaaliset taidot. Kaikesta yritettään tehä vaan harmaa massaa ja yksilöt yritetään samaistaa, vaikka se ei ole mitenkään mahdollista. Toisinajattelijat on sitten hulluja ja kuuluu mielisairaalaa. Mitää ei sais kyseenalaistaa tai olet joku terroristi tai muuten vaan vaarallinen. Kaikki elää täällä pelossa toisista ihmisistä. Kuuloistaako kovin hyvinvointivaltiolta??

4

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • anti-finnejääveli

      Onhan se noinkin mutta mielestäni ihmiset luovat maan tunnelman joka suomessa on mitä karmein koko euroopassa.
      Jos suomen ihmiset vaihdettaisiin Irlantilaisiin ihmisiin niin täällä olisi paljon hauskempaa.
      Rumat ja tyhmät suomalaiset tekevät maasta ruman ja tyhmän.

    • Luuserit vituun suom

      Ei ole pakko jäädä tähän maahan itkemään vaan vaihtoehto on lähteä pois.

      Jos elät sossun tukiaisille - niin kuin epäilen - niin kyllä silloin saa jotain vaatia tekemäänkin.

      Helpoin vaihtoehto on vetää itsensä kiikkuun jos elämä ahdistaa!

      • ap

        sanoin vaa tosiasoita. Emmä itteeni ole muiden takia tappamassa.


    • suojelupoliisin vain

      Tämän maan tunnelma on mitä on kiitos vuosisatoja kestäneen naapurivaltojen alistuksen takia, eritoten ruotsalaisten monarkistien jotka meitä metsäläisiä ovat eniten alistaneet ja tuhonneet ison osan meidän historiaamme/identiteettiämme.

      Joskus vielä tämänkin maan kansat nousevat vastarintaan tätä järjetöntä kehitystä vastaan. Kansa on jo selkeästi ruvennut tiedostamaan asioita syvemmin, joten olemme hyvällä tiellä tässä kehityksessä.

      Tämä paremminvointivaltio tulee vielä kaatumaan omaan järjettömyyteensä, mikäli kansaa ei nyt onnistuta täysin aivopesemään.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Stefu LOISTAVAA!

      Ilmeisesti joku vedonlyönti tms, selvinpäin-elämästä👍👍👍 ilmankos ei ole Sofiaa näkynyt. Miten tän parin nyt käy, kun viimi ei maksettuna enää virta
      Kotimaiset julkkisjuorut
      134
      1987
    2. Msisa on eronnut

      Mies ei kestänyt jatkuvia syrjähyppyjä eikä totuutta Turun yöstä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      29
      1021
    3. Missä sinuun mies voisi

      näin pääsiäisenä vahingossa törmätä? Ei ilmeisesti missään?
      Ikävä
      69
      872
    4. Venäläisiä keksintöjä?

      Kun tässä nyt yritän miettiä venäläisiä keksintöjä, niin ei äkkiseltään tule oikein yhtään mieleen. Onko niitä edes?
      Maailman menoa
      261
      757
    5. Tiedän että on aika luovuttaa

      En vaan osaa. Liian kauan toivonut jotain, mikä ei koskaan tule toteutumaan. Olo ei ole mitenkään hyvä, mutta itken vähemmän kuin silloin kun sinuun r
      Ikävä
      65
      749
    6. Raviskalla tappo?

      Huhuja liikkuu et raviskalla ois joku laitettu kylymäksi?
      Oulainen
      12
      721
    7. Katumuksesta

      Pitkäperjantaina eräässä seurueessa puhuttiin katumisesta ja mitä itse kukin katuu. Yleisintä tuntui olevan pahasti sanominen jollekin läheiselle ja t
      Sinkut
      132
      685
    8. Sun mies on mun

      Sinun mies on yksin minun ja sinä et voi sille mitään.
      Ikävä
      83
      680
    9. Et arvaa nainen, miten ikävä mulla on sinua.

      Sinua ei voi unohtaa. Pusu sulle musulle!
      Ikävä
      26
      666
    10. Sisällissota kiihtyy Ruotsissa

      KaupunkiTaistelut koraanin puolesta kiihtyneet Linköpingissä ja Malmössä. Ruotsin poliisi joutunut vetäytymään suojiin. Päätän raporttini Ruotsista.
      Maailman menoa
      208
      663
    Aihe