Kaksi teini-ikäistä poikaa valitsi uhrikseen hieman päälle 160 senttiä pitkän aasialaissyntyisen tytön, joka oli juoksulenkillä Vancouverissa, Kanadassa. Toinen pojista tyrkkäisi 23-vuotiasta Priscilla Dangia samalla, kun toinen kähmi häntä takaapäin.
Pienestä koostaan huolimatta Dangissa on uskomattomat voimat, sillä hän on opiskellut kun fu -taistelulajia 18 vuoden ajan vanhempiensa omistamassa kamppailulajeja opettavassa koulussa. Hyvien itsepuolustustaitojen ansiosta Dang tarttui takana olevaan poikaan ja heitti tämän maahan. Dang myös pakotti pojan pyytämään häneltä käytöstään anteeksi.
Paikalle sattunut ohikulkija oli onneksi nähnyt tilanteen ja soittanut paikalle poliisin, ja pojat onkin nyt saatu kiinni.
- Uskon, että pojat tietävät koskeneensa väärään tyttöön, Dang kommentoi tapahtunutta.
http://www.voice.fi/uutiset/hullu-maailma/teinit-hyokkasivat-160-senttisen-tyton-kimppuun-saivat-turpaansa/6/39923
http://www.huffingtonpost.com/2012/06/22/woman-beats-up-gropers_n_1619537.html
Toinen tekijöistä:
http://img1.uploadscreenshot.com/images/orig/6/17406172777-orig.png
Kung-fu-tyttö hakkasi raiskaajateinit.
16
243
Vastaukset
- sensaatiohakuisuus p
Otsikko väärä. Se pitäisi olla jotain tyyliin: "lähennelleet nuoret miehet".
Eivät olleet enää teinejä, eikä heitä voi kutsua raiskaajiksi, jolleivat he ole jo ennestään raiskanneet jonkun, koska he eivät raiskanneet. Tyttökin oli oikeasti nuori nainen.- Hyysärinne
Niin, sellainen on rasistista, jos tekijä on afrikkalais-amerikkalainen.
- MUTTA!
Hyysärinne kirjoitti:
Niin, sellainen on rasistista, jos tekijä on afrikkalais-amerikkalainen.
HUOMAA SE, ETTÄ TYTTÖ OLI MAMU, kun taas afrikkalais-amerikkalaiset ovat Amerikan mantereella syntyneitä afrikkalaistaustaisia ihmisiä! TOISIN SANOEN: MAMU HAKKASI ALKUPERÄISASUKKAAT! MAMU HAKKASI! Onko oikein?
- He he...
MUTTA! kirjoitti:
HUOMAA SE, ETTÄ TYTTÖ OLI MAMU, kun taas afrikkalais-amerikkalaiset ovat Amerikan mantereella syntyneitä afrikkalaistaustaisia ihmisiä! TOISIN SANOEN: MAMU HAKKASI ALKUPERÄISASUKKAAT! MAMU HAKKASI! Onko oikein?
Persut hiljenivät laakista.
- Nuuski vaan
He he... kirjoitti:
Persut hiljenivät laakista.
Omaasi ällöttävä homo.
- Satunnainen seikkail
MUTTA! kirjoitti:
HUOMAA SE, ETTÄ TYTTÖ OLI MAMU, kun taas afrikkalais-amerikkalaiset ovat Amerikan mantereella syntyneitä afrikkalaistaustaisia ihmisiä! TOISIN SANOEN: MAMU HAKKASI ALKUPERÄISASUKKAAT! MAMU HAKKASI! Onko oikein?
Tulkintakysymys. Vaikka alkuperäisasukkaat saivatkin maistaa omaa lääkettään, niin voidaanko aasialaissyntyistä naista syyttää esim. pahoinpitelystä? Mielestäni ei, koska kyseessä oli itsepuollustus.
- HyiHelevetti !!
Kannabisnarkkien mediaa.
- ghkghkghk
Suomessa tyttö olisi joutunut putkaan!
- pekkaa pahempi
Suomessa uutinen menisi:
"Pakolaislapset rasistisen hyökkäyksen kohteena
Kaksi lapsipakolaiskeskuksen asukasta joutui yllättävän väkivallanteon kohteeksi kun täysi-ikäinen ohikulkija pahoinpiteli heitä.
Poliisi sai silminnäkijän ilmoituksen perusteella tekijän kiinni ja häntä epäillään viharikoksesta ja törkeästä pahoinpitelystä.
Pekka Sauri on lausunut asian johdosta:
-Jos olisin ollut paikalla, olisin ohjannut käsivarresta rasistista tekoa aikoneen henkilön pois paikalta.
Uhreille on ja Pekka Saurille on järjestetty kriisiapua ja heidän tilansa kerrotaan olevan vakaa."- 10+3
Poliisi perusti nopeasti kriisiavustuksen kaikille epäonnistuneille raiskaajille ja sosiaaliviranomainen teki toimeentulotuki päätöksen seuraavalla 10 vuodelle.
- Miksi...
aasialainen on suomalaisten mielestä parempi ihminen kuin afrikkalainen?
- ?!?
Oisko sen takia kun aasialaiset tulee länsimaihin tekemään rehellisiä töitä ja maksamaan veronsa ja elämään sivistyneesti ja rauhallisesti? Afrikkalaiset yleensä tulee raiskaamaan ja loisimaan sossun varoilla. Ei kaikki afrikkalaiset, mutta aika moni.
- Aasia is best
Aasialaiselle on kunniakysymys olla ahkera ja ansaista elanto työtä tekemällä.
Aasialaiselle on suuri häpeä joutua turvautumaan yhteiskunnan avustuksiin.
Siinä, missä afrikalainen / romani / arabialais taustainen maahanmuuttaja marssii sosiaalitoimistoon/kelaan hakemaan kaikenmaailman avustukset, niin aasialainen välttää näitä paikkoja, kuin ruttoa.
- Frederik laulaa:
http://www.youtube.com/watch?v=whwVYadXVy8
Joka pelätyn kung-fun taitaa, lyö rikki vaikka kivistä aitaa! - Neekeraisk?
Neekeraisk?
- 14 + 2
Eikö ne kaikki ole? Se on jotenkin kai rakennettu sinne geeneihin tuo raiskaustaipumus.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Stefu LOISTAVAA!
Ilmeisesti joku vedonlyönti tms, selvinpäin-elämästä👍👍👍 ilmankos ei ole Sofiaa näkynyt. Miten tän parin nyt käy, kun viimi ei maksettuna enää virta1341967Msisa on eronnut
Mies ei kestänyt jatkuvia syrjähyppyjä eikä totuutta Turun yöstä.29959- 69866
Venäläisiä keksintöjä?
Kun tässä nyt yritän miettiä venäläisiä keksintöjä, niin ei äkkiseltään tule oikein yhtään mieleen. Onko niitä edes?260740Tiedän että on aika luovuttaa
En vaan osaa. Liian kauan toivonut jotain, mikä ei koskaan tule toteutumaan. Olo ei ole mitenkään hyvä, mutta itken vähemmän kuin silloin kun sinuun r65726- 10709
Katumuksesta
Pitkäperjantaina eräässä seurueessa puhuttiin katumisesta ja mitä itse kukin katuu. Yleisintä tuntui olevan pahasti sanominen jollekin läheiselle ja t132680- 79665
- 26659
Sisällissota kiihtyy Ruotsissa
KaupunkiTaistelut koraanin puolesta kiihtyneet Linköpingissä ja Malmössä. Ruotsin poliisi joutunut vetäytymään suojiin. Päätän raporttini Ruotsista.205652