Eivät olisi voineet löytää sitten yhtään enempää Neukkula, Kekkoslovakia, YYA, UKK, Honecker, KGB, Stasi keskitysleiri tyyppisempää paikkaa pitää nämäkin kekkerit!
Hei maailma katsokaa!
Me olemme kehittynyt ja teknisesti edistyksellinen maa joka seuraa aikaansa!
Meillä on Venäläistyyppinen keskusta pääkaupungissamme joka on Venäläisempi kun Venäjä itse!
http://yle.fi/urheilu/senaatintori_alkaa_tayttya_-_avajaiset_kaynnistavat_em-kisat/6196167
Hei maailma katsokaa!
Me olemme kehittynyt ja teknisesti edistyksellinen maa joka seuraa aikaansa!
Meillä on Venäläistyyppinen keskusta pääkaupungissamme joka on Venäläisempi kun Venäjä itse!
http://yle.fi/urheilu/senaatintori_alkaa_tayttya_-_avajaiset_kaynnistavat_em-kisat/6196167
Vastaukset 5
Vanhimmat
Mikkäs väli-kisat nää on,luuleks joku että näis tehdään ennätyksis ?
Cristiano Ronaldo dos Santos Aveiro (s. 5. helmikuuta 1985 Funchal, Madeira, Portugali) on portugalilainen jalkapalloilija, joka edustaa espanjalaista Real Madridia ja toimii myös Portugalin maajoukkueen kapteenina. Hänestä käytetään tavallisesti nimeä Cristiano Ronaldo [kɾiʃˈtiɐnu ʁuˈnaɫðu] tai Ronaldo. Hän on molempijalkainen laitahyökkääjä, joka voi pelata kummassa laidassa tahansa tai toista kärkeä tukevassa roolissa. Ronaldoa pidetään yleisesti yhtenä tämänhetken parhaista jalkapalloilijoista. FIFA ja France Football valitsivat Ronaldon vuoden 2008 parhaaksi jalkapalloilijaksi maailmassa. Hänen juoksuvauhdikseen on mitattu 33,6 kilometriä tunnissa. Lisäksi hänen on mitattu potkaisevan palloa noin 130 kilometriä tunnissa
http://static.guim.co.uk/sys-images/Admin/BkFill/Default_image_group/2009/11/5/1257447407303/cristiano-Ronaldo-001.jpg
Saako tämä mies mitallin ?
Suomettuneempaa paikkaa ei olisi voinut löytää!
Ja kuvista päätellen joitakin risupartaisia suomalaisrokkareita esiintymässä kuin missäkin perähikiän kesäfestareilla.... Sekavaa selostusta suomeksi ja huonosti mongerretulla englannin tapaisella kielellä: Pitkiä taukoja selostusten ja ohjelmanumeroiden välissä, hölmistyneitä juontajien ilmeitä tyyliin "mitä mun nyt pitikään sanoa" tai "mitä seuraavaksi tapahtuikaan"!
Kyllä saa TAAS hävetä silmät päästään!
Mitävarten pitää apinoida Pohjois-Koreaa ja R Y S S I EN touhuja?
Joku KARI Heisakanen oli ideoinut jutun.
MENI KARIlle.
Tylsä pitkäveteinen juttu.,Oliko uutta SE , että esintyjille ei tarvinnut maksaa, eikä esiintymisasutkaan maksaneet miätään?
Olisiko tuon esityksen katsomisesta joku ollut valmis maksamaan?
Vihanen, vihanen oon, sillä tietääkseni (muistaakseni luin jostakin), Helsingin kaupunki maksoi tuon sekoilun.
Onhan meillaa rahhaa, juu. Pääjehu kaheli on se pajusen jussi, kuulemma tämän hesan kaupunkinjohtaja. Mitä rahankäyttöä!