Käännynnäisten hankinta

Myös jehovan todistajat ovat innokkaita hankkimaan käännynnäisiä ja adventi$tit tekevät ovelta ovelle työtä ja postilaatikko työtä raha mielessä.
Kuinka paljon adventtikirko$$a on käännynnäisiä ja miksi Timo Flink on myös käännynnäinen vai oliko hän pakana ennen adventismiin lankeamista?
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Olen aina ollut uskossa ja Adventtikirkkoon liityin sen raamatullisten oppien vuoksi.

Äänestä
  • Äläpäs Timo valehtele et sinä aina ole ollut adventisti vaan olet adventistikäännynnäinen?

    Äänestä

Tässä ajassa harvaa enää Sana koskettaa, paatumus on tapahtunut. Herra kutsu kuuluu kääntykää minun tyköni, niin minä käännyn teidän tykönne sanoo Herra Sebaot.
Ap. t. 3:19 Tehkää siis parannus ja kääntykää, että teidän syntinne pyyhittäisiin pois,

Äänestä

Kommentoi aloitusta


$i€luj€nvoittamin€n kirjoitti:

Myös jehovan todistajat ovat innokkaita hankkimaan käännynnäisiä ja adventi$tit tekevät ovelta ovelle työtä ja postilaatikko työtä raha mielessä.
Kuinka paljon adventtikirko$$a on käännynnäisiä ja miksi Timo Flink on myös käännynnäinen vai oliko hän pakana ennen adventismiin lankeamista?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu